Skip to main content

Cena slúchadiel Apple Vision Pro je 3 499 dolárov, čo určite nie je na zahodenie. Ale ak sa rozhodnete nezaplatiť dodatočných 24,99 dolárov mesačne alebo 499 dolárov za dvojročnú ochranu službou AppleCare Plus, budete si musieť váš nový headset chrániť ako oko v hlave. Pre používateľov bez plánu ochrany bude oprava prasknutého sklíčka stáť 799 dolárov, podľa aktualizovanej podpornej stránky spoločnosti Apple pre Vision Pro.

Ak ste chránení pomocou AppleCare Plus, oprava prasknutého sklíčka alebo iného náhodného poškodenia bude stáť 299 dolárov. Pri týchto sadzbách vás dvojročná platba za AppleCare Plus a znížený poplatok za opravu sklíčka vyjde spolu na 798 dolárov — o celý 1 dolár menej ako náklady na opravu bez plánu služby.

Podmienky a pravidlá (pdf) vysvetľujú, že krytie zahrňuje akúkoľvek „neočakávanú a neúmyselnú vonkajšiu udalosť“, vrátane rozliatia tekutiny alebo pádu zariadenia. Ak ste nezvyčajne nešikovní, môžete si byť istí, že plán AppleCare Plus pokrýva „neobmedzený“ počet udalostí počas jeho dvojročnej platnosti, pokiaľ zaplatíte 299 dolárov za každú udalosť.

Stránka so žiadosťami o služby Vision Pro spoločnosti Apple Obrázok: Apple.com
Súvisiace
Všetko, čo vieme o headsete Vision Pro spoločnosti Apple

Zložitejšie opravy môžu byť prípadom, kedy je rozšírené pokrytie od spoločnosti Apple skutočne potrebné pre Vision Pro. Oprava iného poškodenia by vás mohla stáť až 2 399 dolárov — viac ako dve tretiny ceny úplne nového Vision Pro, pričom rozšírené krytie je na mieste aj v prípade, že poškodenie si vyžaduje výmenu zariadenia. Apple nebol konkrétny v tom, aká úroveň poškodenia by mohla vyžadovať úplnú výmenu, ale je pravdepodobné, že váš lokálny servis pravdepodobne nemá na sklade 23 miliónov pixelový Micro-OLED displej.

Zvýšená dostupnosť služieb opravy urob si sám a opravovne tretích strán často ponúkali lacnejšiu alternatívu k oficiálnym cestám spoločnosti Apple pre opravy iných zariadení. Minulý rok, ako zákony o práve na opravu prešli v štátoch USA ako Kalifornia, Minnesota a New York, Apple sa zaviazal sprístupniť časti, nástroje a informácie potrebné pre opravy svojich zariadení urob si sám.

Po uvedení iPhone 15 na trh minulý jesenný, spoločnosť Apple rozšírila svoje služby samostatnej opravy tak, aby pokrývali nové telefóny asi mesiac neskôr, a ak bude rovnaký prístup uplatnený aj pri Vision Pro, potom by opravy urob si sám a opravy tretími stranami mohli byť ďalšou možnosťou pre starostlivosť o čokoľvek, čo sa pokazí. Ale zatiaľ môžu kupujúci Vision Pro zvážiť zahrnutie ceny za AppleCare Plus do už vysokých nákladov – a byť extra opatrní, keď sa pohybujú vo svojom novom okuliarovom vybavení.