Skip to main content

Arizonská štátna univerzita (ASU) a OpenAI oznámili partnerstvo za účelom implementácie ChatGPT do výučbových programov na ASU.

V tlačovej správe ASU uviedla, že sa chce sústrediť na „tri kľúčové oblasti koncentrácie“, kde môže využívať ChatGPT Enterprise, ako napríklad „zlepšenie úspešnosti študentov, vytváranie nových ciest pre inovatívny výskum a zefektívňovanie organizačných procesov.“

Zástupca hlavného informačného riaditeľa ASU, Kyle Bowen, povedal The Verge, „Naši pedagógovia a zamestnanci už ChatGPT používali, a po spustení ChatGPT Enterprise, ktoré pre nás riešilo množstvo bezpečnostných obáv, sme sa domnievali, že má zmysel spájať sa s OpenAI.“ Pridal, že členovia pedagogického zboru na ASU, niektorí z nich sú odborníci na AI, pomôžu smerovať využívanie generatívnej AI na kampuse.

Univerzita začne prijímať projekty od pedagógov a študentov na témy, kde využiť ChatGPT, začínajúc vo februári. Anne Jones, viceprezidentka pre bakalárske vzdelávanie, v rozhovore uviedla, že niektorí profesori už generatívnu AI vo svojich kurzech využívajú. Spomenula niektoré kompozičné kurzy, ktoré používajú AI na zlepšenie písania a žurnalistické kurzy, ktoré používajú AI platformy na tvorbu multimediálnych príbehov. Podľa Jonesovej môžu dokonca chatboti pôsobiť ako personalizovaní tutoři pre študentov ASU.

Jonesová a Bowen hovoria, že univerzity poskytujú živé testovacie prostredia pre mnohé prípadové štúdie využitia generatívnej AI.

„Univerzity dúfajú, že podporia kritické myslenie, takže sme nikdy neuvažovali o úplnom uzavretí sa pred technológiou. Chceme pomôcť určiť podmienky, za ktorých možno túto technológiu vo vzdelávaní používať,“ povedala Jonesová.

Minulý rok ASU spustila akcelerátorový program pre AI, ktorý zhromaždil výskumníkov a inžinierov s cieľom vytvárať služby poháňané AI. Univerzita tiež začala ponúkať kurzy prompt engineering s cieľom podporiť gramotnosť v oblasti AI.

Toto je prvá spolupráca medzi OpenAI a vzdelávacou inštitúciou. Spoločnosť pomaly začala vytvárať kolaborácie s viac verejne orientovanými organizáciami. Ohlásila dohodu s vládou štátu Pensylvánia o prinášaní ChatGPT Enterprise niektorým štátnym zamestnancom.