Skip to main content

Spoločnosť OnePlus je si zreteľne vedomá toho, že ich prvý inteligentný hodinky boli katastrofou. Takmer tri roky na to ma stále prenasleduje toto uvedenie na trh a hrozné skúsenosti, ktoré som mal pri ich recenzovaní. Správy, že OnePlus prichádza s hodinkami druhej generácie, ma napĺňajú obavami, ale na papieri sa zdajú byť aktualizácie sľubujúce. Nie len, že hodinky OnePlus Watch 2 za 299,99 dolárov budú používať operačný systém Wear OS 4 od Google, ale budú tiež využívať novú dvojmotorovú architektúru, ktorá by mala údajne umožňovať až 100 hodín výdrže batérie. Ach, a budú mať aj Google Assistant.

Najzaujímavejšou vecou na hardvéri OnePlus Watch 2 je, že obsahuje dva samostatné čipsety: Qualcomm Snapdragon W5 a BES 2700 MCU. Výsledkom je štruktúra s dvojitým operačným systémom, ktorá mi trochu pripomína hodinky Mobvoi TicWatch Pro 5. BES 2700 MCU bude bežať RTOS a zvládne pozadínovú aktivitu a „jednoduché úlohy“. Medzitým Snapdragon W5 bude zvládať náročnejšie úlohy ako sú aplikácie. To, plus 500mAh batéria, je to, čo vám poskytuje tých predpokladaných 100 hodín výdrže batérie.

Existuje však výhrada k tomu. Odhad výdrže 100 hodín je pre bežné používanie v inteligentnom móde, čo je definované ako vypnutie displeja v režime vždy zapnutý a 30 minút zaznamenanej GPS aktivity. V prípade intenzívneho používania – t.j. s displejom v režime vždy zapnutý – to klesá na 48 hodín. Stále to nie je zlé na hodinky s operačným systémom Wear OS. Hodinky tiež podporujú rýchle nabíjanie pomocou proprietárnej nabíjacej kolísky a nabíjačky s pogo pinmi od spoločnosti OnePlus. Plné nabitie trvá asi hodinu. Taktiež môžu byť konfigurované s až 2GB RAM a 32GB ukladacieho priestoru.

Hodinky OnePlus Watch 2 prichádzajú v dvoch farbách: žiarivá oceľ a čierna oceľ. Obrázok: OnePlus

Pokiaľ ide o dizajn, OnePlus Watch 2 sa drží viac klasického vzhľadu analógových hodiniek s okrúhlym ciferníkom. Sú dostupné v jednom rozmeri so zafírovým kryštálom a náramkom z nehrdzavejúcej ocele. Sú dostupné vo farbách čierna oceľ a „žiarivá“ oceľ a majú hodnotenie odolnosti proti vode a prachu 5ATM a IP68. Majú tiež akčné tlačidlo, ktoré slúži ako skratka k rôznym fitness režimom.

Súvisiace
Recenzia hodiniek OnePlus Watch: veľké, základné a nudné

Čo sa týka zdravotných a fitness funkcií, hodinky OnePlus Watch 2 môžu sledovať viac ako 100 športov a budú mať pokročilé bežecké metriky ako čas kontaktu s povrchom, rovnováha pri kontakte s povrchom a VO2 max. Majú optický osemsmerný senzor srdcovej frekvencie a tiež funkcie duálnej frekvencie GPS. Toto znamená, že hodinky môžu pristupovať k frekvencii satelitov L5, čo sa prekladá na presnejšie GPS údaje v náročných prostrediach, ako sú mestá alebo husté lesy. Zatiaľ sme túto funkciu videli pridanú k odolnejším inteligentným hodinkám, ako sú Apple Watch Ultra a rad Garmin Fenix 7. Bude tiež obsahovať sledovanie stresu a spánku, ako aj hodnotenie rizika chrápania.

Opäť, na papieri to znie ako sľubný inteligentný hodinky. Teraz, keď už Fossil nie je na scéne, je tu pre OnePlus príležitosť stať sa uskutočniteľnou alternatívou pre tretie strany Android hodiniek. Splňuje mnoho správnych kritérií z hľadiska sady funkcií, ceny, výdrže batérie a dizajnu. Prechod na Wear OS 4 je rozumný krok, najmä preto, že bude spustený s Google Assistant. To bol boľavý bod pre používateľov Androidu, keďže mnoho tretích strán s hodinkami Wear OS stále chýba digitálny asistent. Namiesto toho ľudia, ktorí túto funkciu chcú, sa zvyčajne musia rozhodnúť pre Pixel Watch, Samsung Galaxy Watch alebo hodinky Fossil, ktoré fungujú na prenajatom čase. Jediný možný nedostatok je, že na rozdiel od Fossil, tieto hodinky nebudú kompatibilné s iOS.

Či tento nový hodinky zaznamenajú úspech alebo nie, bude závisieť na ich vykonávaní

Potom zas, aj pôvodné hodinky OnePlus zneli sľubne a nedokázali naplniť žiadne očakávania. Či tento nový model bude úspešný alebo nie, bude závisieť na jeho vykonávaní. Mám recenzný model a budem ho s nadšením testovať – pred i po jeho oficiálnom uvedení na trh. Dobrou správou je, že latka je nastavená tak nízko, že už samotná funkčnosť, ako sa predpokladá, bude dramatickým zlepšením.

Hodinky OnePlus Watch 2 budú dostupné na predaj od 4. marca. Aby to osladila, spoločnosť OnePlus ponúka na obmedzený čas ponuku, v rámci ktorej môžete vymeniť akékoľvek hodinky – inteligentné alebo nie – v akomkoľvek stave za ďalších 50 dolárov.