Skip to main content

Bezplatná skúšobná verzia cloudovej herné služby GeForce Now od spoločnosti Nvidia, ktorá bola doteraz úplne zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov, sa od stredy 28. februára stane o niečo menej výhodnou — uviedla spoločnosť Nvidia pre The Verge, že užívatelia začnú vidieť reklamy.

Reklamy sú len pre bezplatný plán — nie pre Priority ani Ultimate — a aj tak to znie, že nebudú prerušovať vašu hru. „Bezplatní užívatelia začnú vidieť až dve minúty reklám počas čakania vo fronte na spustenie herného zasadnutia,“ píše hovorkyňa Nvidia Stephanie Ngo.

Aktuálne často znamená bezplatný plán čakanie vo fronte na uvoľnenie vzdialeného počítača pred každou hodinou bezplatnej hry — teraz, predpokladám, bude pár reklám navyše. Nvidia tvrdí, že reklamy by mali pomôcť zaplatiť za bezplatný plán služby a očakáva, že táto zmena „časom zníži priemerné doby čakania pre bezplatných užívateľov“.

Súvisiace
Testovanie Nvidia GeForce Now RTX 4080, najpokročilejšej cloudovej herné platformy doteraz
Na vlastnej koži: GeForce Now od spoločnosti Nvidia práve predbehla Google Stadia

Môj problém s bezplatným plánom GeForce Now nikdy nebol v radoch, ale skôr v tom, že je zďaleka najmenej impozantnou verziou služby spoločnosti a neukazuje, čo je cloudové hranie skutočne schopné. Na to skutočne potrebujete vyskúšať GeForce Now Ultimate, ktorý vám poskytuje výkon RTX 4080 v cloudových službách, výrazne nižšiu latenciu a teraz aj podporu monitora G-Sync. Avšak stále to aktuálne stojí 20 dolárov mesačne, bez bezplatnej skúšobnej verzie.

Nevidím ešte sľúbenú jednodňovú prechodnú licenciu od spoločnosti Nvidia za 7,99 dolárov, ktorá by poskytla lepšiu skúšku a pýtam sa spoločnosti Nvidia na to.

Spoločnosť plánuje zajtra 27. februára odoslať e-maily všetkým užívateľom bezplatného plánu, aby ich informovala o reklamách.

V októbri spoločnosť Nvidia zvýšila ceny GeForce Now v krajinách mimo USA. Nvidia uviedla, že zvýšenia „zohľadňujú zvýšené prevádzkové náklady“ v krajinách, kde boli zavedené. Mnohé streamovacie služby v posledných mesiacoch zvýšili ceny a zaviedli plány s podporou reklám.