Skip to main content

SpaceX ticho predstavila nový štandardný terminál Starlink, ktorý je štíhlejší a jednoduchší ako predchádzajúca verzia, s o 10 percent širším zorným poľom a bez motora na inštaláciu – namiesto toho je vybavený sklopným podstavcom; na orientáciu ho jednoducho posuniete. Stránka podpory Starlinku uvádza, že súprava je dostupná „len na pozvanie malej skupine skorých zákazníkov v USA“.

SpaceX zvýšila hodnotenie odolnosti voči poveternostným vplyvom zo známky IP54 na IP67, čo znamená, že by mala byť úplne nepriepustná pre prach a môže byť ponorená do jedného metra vody až po dobu 30 minút pred potenciálnym poškodením. Špecifikačná stránka Starlinku hovorí, že môže pracovať vo vetre s rýchlosťami nad 60MPH. Mimochodom, spoločnosť bude predávať montáže v prípade, že by ste ho radšej zabezpečili na mieste. Je inak približne rovnakej veľkosti ako predchádzajúci Štandardný terminál (teraz označovaný ako Štandardný Aktivovaný).

Investor spoločnosti Tesla, Sawyer Merritt, ktorý v piatok ráno pridal informácie o novom termináli, zdieľal rýchly štartovací video návod k nemu.

Rýchly štartovací sprievodca: pic.twitter.com/XdPrG09S0g

— Sawyer Merritt (@SawyerMerritt) 17. novembra 2023

Wi-Fi router bol prepracovaný a teraz stojí na svojom dlhom okraji namiesto toho, aby stál vzpriamene. Obsahuje tiež dve LAN porty Ethernet s krytkami a jeden WAN port Ethernet, ktorý sa pripája k terminálu (starší model nemal žiadne ethernet porty). Je to teraz trojpásmový Wi-Fi 6 router, zatiaľ čo predchádzajúci model bol dvojpásmové zariadenie Wi-Fi 5, a podľa stránky môže pokryť až 3200 štvorcových stôp oproti 2000 štvorcovým stopám staršieho routeru.