Skip to main content

Americký maloobchod The Home Depot ho ponúkal v zľave za 49,99 $ (42,66 €) dva dni pred samotným ohlásením produktu

Zverejnenie smartfónu Pixel 5 bolo naplánované až na 30. september, ale niektoré nové produkty spoločnosti Google sa objavili na obchodných regáloch už niekoľko dní predtým. Jedným z nich bolo najnovšie zariadenie Chromecast, ktoré umožňuje bezdrôtový prenos médií z inteligentných zariadení na televízor s HDMI konektorom. Niektorí šikovní zákazníci si ho stihli zakúpiť priamo v obchodných reťazcoch Walmart a The Home Depot týždeň pred jeho ohlásením.

Webstránke The Verge, ktorá informuje o technologických novinkách, sa podarilo zariadenie kúpiť v maloobchode The Home Depot. Potvrdili, že sa zákazníkom nikto nesnažil zabrániť pri kúpe vtedy ešte neohláseného zariadenia.

Google Chromecast sa predáva za 49,99 $ pod krycím menom Sabrina-Abbey

 

Avšak nie všetky predajne majú tento produkt v ponuke. Zamestnanci webstránky The Verge ho našli až na druhý pokus. No vyhľadať Chromecast na stránke predajcu pomocou univerzálneho kódu z bločku sa im nepodarilo. To znamená, že si ho môžete zakúpiť len osobne.

Na bločku ani nebol napísaný názov Chromecast – bolo tam len krycie meno zariadenia „SABRINA-ABBEY ROCK CANDY“, čo tiež napovedá, že Chromecast sa dostal do predaja skorej ako mal. Spoločnosť najskôr ani neodpovedala na žiadosť o vyjadrenie.

O novom produkte sme sa dozvedeli dosť už predtým vďaka uniknutým informáciám. Vedeli sme o jeho oválnom dizajne a o prvom diaľkovom ovládači spoločnosti Google vyhradeného pre Chromecast. No kvôli skorému predaju sme mali ešte pred ohlásením produktu oveľa viac informácii ako bežne. Webstránka The Verge poskytla z vlastných skúseností a zo skúseností ľudí, ktorí uverejnili svoje dojmy na stránke Reddit a na iných stránkach tieto informácie:

Zariadenie stojí 49,99 USD (amerických dolárov)

Krycie meno produktu je naozaj „Sabrina“, keďže bolo napísané na bločku (celé meno znie „Sabrina-Abbey“, no nie je známe, čo slovo Abbey znamená, a na čo asi poukazuje)

Predáva sa v bielej farbe, ktorú spoločnosť Google prezýva „snow“ (sneh)

Pracuje na rebrandovanej verzii systému Android TV s názvom Google TV (nepomýľte si ju so službou spoločnosti Google s rovnakým názvom, ktorá bola zverejnená pred desiatimi rokmi)

socialne media

Zdroj: pixabay.com

Webstránka The Verge bude o zariadení Chromecast ešte informovať. Spoločnosť Google predstavila Chromecast 30. septembra, spolu so smartfónom Pixel 5, reproduktorom od značky Google Nest a inými hardvérovými zariadeniami.


Zdroj: https://theverge.com/, https://pixabay.com