Nová funkcia Accounts Center – Facebook, Instagram a Messenger na jednom mieste

socialne media

Plaťte jednou kreditnou kartou na všetkých účtoch!

Spoločnosť Facebook chce zjednotením údajov uľahčiť používateľom svojich aplikácií zdieľanie príspevkov a uskutočňovanie platieb. 29. septembra predstavila novú funkciu s názvom Accounts Center (Centrum účtov). Táto funkkcia vám umožní z jedného miesta zdieľať príspevky naprieč aplikáciami Facebook, Instagram a Messenger

Hoci funkcia Facebook Pay bude podľa spoločnosti Facebook predstavená až neskôr, Accounts Center aj tak uloží vaše informácie o platbách, ktoré môžete použiť pri nakupovaní na Facebooku aj Instagrame. Používatelia si môžu dobrovoľne synchronizovať svoje údaje v profiloch, ako napríklad meno a profilovú fotku. To znamená, že ak si zmeníte svoje údaje na Facebooku, automaticky sa zmenia aj na Instagrame.

online nakupovanie
Zdroj: theverge.com

Nová funkcia má dva účely:

Po prvé:  pomôže používateľom, ktorí zdieľajú veľa príspevkov, ako napríklad značky a influenceri, pri zdieľaní rovnakých príspevkov na všetkých ich účtoch. Teraz to bude možné automaticky len pomocou aplikácie Facebook.

Po druhé: uľahčí nakupovanie na oboch platformách práve ukladaním informácií o platbách. Zadanie čísla kreditnej karty k jednej alebo druhej službe predstavuje malú prekážku. Avšak stále je to niečo navyše, čo musíte pri nakupovaní spraviť. Po synchronizácii prostredníctvom Facebook Pay môžete nakupovať ihneď, bez ohľadu na to, na akej platforme ste reklamu uvideli.

Spoločnosť Facebook už investovala do obchodovania predstavením funkcií Facebook Shop a Instagram Shops, takže nie je prekvapením, že sa snažia nakupovanie ešte viacej uľahčiť. Spoločnosť taktiež začala zlučovať správy z aplikácií Messenger a Instagram s cieľom viac sa zamerať na súkromné správy a funkcia Accounts Center pokračuje v postupnom procese zjednocovania všetkých služieb do jednej.


Zdroj: https://theverge.com, https://pixabay.com/

You Might Also Like