Skip to main content

Spoločnosť Nothing oznámila dátum spustenia 5. marca pre svoj nadchádzajúci telefón Phone 2A a potvrdila, že bude dostupný aj v USA ako súčasť „Vývojárskeho programu“ namiesto hromadného, oficiálneho uvedenia na trh. Špecifikácie, obrázky alebo cena zariadenia neboli odhalené – na to si budeme musieť počkať na úplné oznámenie v nasledujúcom mesiaci, kedy tiež získame úplné detaily o vývojárskom programe spoločnosti Nothing.

Vývojársky program znie ako podobný prístup k vydaniu ako ten, ktorý Nothing použil pri svojom pôvodnom telefóne Phone 1, ktorý prišiel do USA ako súčasť „Beta členstva“, v rámci ktorého platili záujemcovia 299 dolárov za „testovanie“ telefónu. Na rozdiel od toho mal minuloročný Phone 2 oficiálnejšie uvedenie na trh v USA. Žiaden operátor ho nepredával priamo a nebol certifikovaný na prácu s Verizon, ale bol plne kompatibilný s T-Mobile a AT&T.

V nepítomnosti oficiálnych informácií o telefóne Phone 2A pracovala továrna na klebety usilovne na vyplnení prázdnych miest. Správy naznačujú, že telefón sa má predávať za menej ako 400 € v EÚ, čo sa prekladá na približne 430 dolárov v štátoch, a má byť vybavený procesorom MediaTek Dimensity 7200.

Pokiaľ ide o dizajn telefónu, objavili sa protirečivé správy, vrátane jedného únikového renderu, ktorý bol neskôr stiahnutý. To necháva tento uniknutý dizajn, ktorý spozoroval Dylan Roussel, ako lídra, čo naznačuje, že telefón by mohol prísť s zjednodušeným rozhraním Glyph, ktoré pozostáva len zo troch svetelných pásov namiesto 11 nájdených na telefóne 2. Jeho duálne kamery by mohli byť orientované horizontálne v strede zadnej strany telefónu ako pár očí, podporujúc slogan telefónu Nothing „Vidieť svet novými očami“.

Hoci úplné uvedenie na trh nie je až do ďalšieho mesiaca, spoločnosť Nothing organizuje podujatie v Barcelone 27. februára, aby korešpondovalo s MWC. Zdá sa bezpečné predpokladať, že potom odkryje ďalšie informácie.