Skip to main content

Nicholas Hoult je v rokovaní o úlohe Lexa Luthora vo filme ‚Superman: Legacy‘

Herec, ktorý bol predtým uvažovaný na úlohu Supermana v Jamesovej Gunnovej funkcii,
AARON COUCH

Vo veľkého obsadzovaní po štrajku SAG-AFTRA našiel film Superman: Legacy svojho Lexa Luthora, pričom Nicholas Hoult je vo fáze rokovaní o stvárnení klasickej zápornej postavy. Žiadna dohoda nie je dokončená, ale rokovania boli v procese už pred štrajkom.

Warner Bros. odmietli vyjadriť sa.

James Gunn píše a režíruje film Superman: Legacy, prvý film z nového vesmíru DC Studios, ktorý vedie spolu s Petrom Safranom. David Corenswet bude hrať Clarka Kenta/Supermana, kým Rachel Brosnahanová ztvární Lois Lane, pričom dvojica získala úlohy v júni po dlhom castingu.

Holt bol dlho vo výbere na úlohu Luthora, ale tiež sa prihlásil do konkurzu na úlohu Supermana a patril medzi finalistov pre túto rolu.

Luthor debutoval v roku 1940 v Action Comics No. 23, kde ho vytvorila dvojica Jerry Siegel a Joe Shuster. Gene Hackman si zahral Luthora na plátne oproti Christopherovi Reevesovi vo filme Superman (1978), zatiaľ čo Kevin Spacey sa postavil proti Brandonovi Routhevi v interpretácii tejto postavy vo filme Superman Returns (2006). Nedávno si Jesse Eisenberg zahral verziu postavy prepracovanú do podoby tech CEO nosiaceho Converse v Zackovom Snyderovom filme Batman v Superman: Dawn of Justice (2016).

Hoult predtým hral postavu Netvora vo filme X-Men v sérii filmov, ktoré boli uvedené v rokoch 2011-2019. Tento vyťažený herec má vzťahy s firmou Warner Bros., ktoré siahajú až k filmu Mad Max: Fury Road (2015) a k jeho nedávnym úspešným filmom patrí vlaňajšia snímka The Menu a monštrózny film Universal Renfield, ktorý bol vydaný začiatkom tohto roka. Zároveň patrí medzi hviezdy seriálu Hulu pod názvom The Great, za ktorý dostal nomináciu na cenu Emmy v roku 2022.

Hoult je zastupovaný agentúrou UTA a manažérom 42.

Zdroj: The Hollywood Reporter