Skip to main content

Netflix potvrdzuje serveru The Verge, že začal ukončovať staré predplatné odberateľov, ktorí platili cez Apple iTunes, a bude od nich požadovať priame platby prímo Netflixe pomocou kreditnej alebo debetnej karty. Už dnes The Streamable informoval, že Netflix začal informovať zákazníkov v „niektorých teritóriách“, ale predstaviteľ spoločnosti Netflix Momo Zhao nám potvrdil, že všetci „členovia základného plánu, ktorí používali spôsob platby iTunes“, budú musieť prihlásiť sa priamo.

Pre každého, kto sa registroval predtým, ako Netflix prestal akceptovať predplatné prostredníctvom platobného systému Apple, to bola dobrá jazda. Jeden človek dnes na platforme X uviedol, že po rokoch si udržiaval starú cenu služby za 9,99 dolárov.

Bohužiaľ, ak ste ako tá osoba, teraz sa budete musieť pridať k zvyšku z nás a buď prijať zvýšenie ceny o viac ako 5 dolárov za v podstate rovnaký plán, ktorý ste mali roky, alebo platiť o 3 doláre menej a nechať na seba doliehať reklamy. Alebo by ste si mohli nájsť čas na zamyslenie sa nad svojím vzťahom k streamovacím službám, ktoré sa zdá, že sú čoraz drahšie.

Zmena je koncom dlhej ságy – napriek tomu, že Apple pridal možnosť in-app predplatného do iPhonov v roku 2010, Netflix ich pridal do svojej iOS aplikácie až v roku 2015, pretože bol proti 30-percentnému podielu Apple. Koncom roku 2018 sa Netflix rozhodol vôbec neplatiť Apple, úplne zrušil in-app predplatné a už sa nikdy neobrátil späť.