Skip to main content

Podobne ako Netflix, aj YouTube nebude vyvíjať natívnu aplikáciu pre Vision Pro. Jeho aplikácia pre iPad tiež nebude podporovať slúchadlá za 3 499 dolárov, ako hovorí hovorkyňa YouTube Jessica Gibby pre The Verge, „Používatelia YouTube budú môcť YouTube používať v Safari na Vision Pro.“

To nie sú jediné veľké služby, ktoré nebudú mať venované aplikácie na Vision Pro. Zdroj oboznámený so situáciou hovorí pre Bloomberg, že Spotify nemá v pláne tvoriť novú aplikáciu pre Vision Pro a „nezamýšľa umožniť svoju aplikáciu pre iPad bežať na zariadení.“ To pravdepodobne donúti používateľov pristupovať k Spotify aj cez webový prehliadač.

Z 46 najpopulárnejších aplikácií v App Store nebude mať žiadna z nich natívnu aplikáciu pre visionOS pri spustení, podľa zistení od MacStories. Tento zoznam sa môže vždy zmeniť – a niektoré aplikácie budú stále ponúkať podporu pre Vision Pro cez ich existujúce aplikácie na iPhone a iPad – ale nedostatok natívnych aplikácií len týždne pred spustením Vision Pro nie je práve povzbudzujúci.

The Verge sa obrátil na Google a Spotify s požiadavkou na komentár, ale okamžite nedostalo odpoveď.

Súvisiace
Apple Vision Pro hands-on, opäť, po prvýkrát

Apple Vision Pro sa spustí s 3D filmami od Disney Plus ako aj s podporou pre niekoľko ďalších streamovacích aplikácií, ako sú Amazon Prime Video, Max, Paramount Plus, Pluto TV, Peacock a ďalšie. Hoci Spotify sa nezdá byť veľkým vynechaním pre headset zmiešanej reality, absencia venovaných aplikácií Netflix a YouTube by rozhodne mohla urobiť zariadenie menej atraktívnym pre používateľov, ktorí očakávajú používanie slúchadiel ako svoj vlastný pohlcujúci mediálny prehrávač.