Skip to main content

Odišla Nancy Green-Keyes, castingová riaditeľka známa z filmov ‚The Notebook,‘ ‚Rush Hour‘ a ďalších, vo veku 68 rokov

Nancy Green-Keyes, castingová riaditeľka, ktorá pracovala na prvých dvoch filmoch Rush Hour a na šiestich filmoch dirigovaných Nickom Cassavetesom, vrátane John Q, Denník pamäti (The Notebook) a Strážca mojej sestry (My Sister’s Keeper), zomrela. Mala 68 rokov.

Green-Keyes zomrela v stredu na respiračné zlyhanie v UCLA Santa Monica Medical Center, podľa informácií jej brata Andrewa poskytnutých The Hollywood Reporter.

Bývalá agentka, Green-Keyes spustila Barry/Green-Keyes Casting so svojím bývalým klientom, hercom Matthewom Barrym, a začali spolu na filme Rush Hour (1998), ktorý režíroval Brett Ratner. V roku 2002 získali Artois Awards od Casting Society of America za film Rodinný muž (The Family Man) a v roku 2005 za Denník pamäti (The Notebook).

Okrem iného obsadili tiež Cassavetesove filmy Alpha Dog (2006) — kde získali aj kredit ako producenti — Yellow (2012) a The Other Woman (2014).

Green-Keyes bola tiež producentkou filmov 100 Mile Mule (2002), Lonely Street (2008), Bad Country (2014) a Of Mind and Music (2014).

Osobný život a prežitie

Green-Keyes sa narodila 29. mája 1955 v Providence, Rhode Island, absolvovala Brandeis University a prišla do Los Angeles, kde pracovala pre talentového agenta obráteného manažéra Susan Smith. Následne pôsobila ako agentka v agentúre Peter Meyer Agency a Ambrosio/Mortimer.

Okrem iného za sebou zanecháva dcéru Tiffany; bratov Michaela a Andrewa; a synovca Hanka.

Kontakt

Máte tip? Použite náš anonymný formulár.