Skip to main content

Sem by ste na dovolenku ísť nechceli. No ak vás zaujímajú najstrašidelnejšie miesta na svete, čítajte ďalej.

Pevnosť Bhangarh

Bhangarh Fort
Zdroj: pixabay.com

India je krajina s bohatou históriou a mytológiou a skrýva nejedno tajomstvo. Pevnosť Bhangarh sa týči 320 km od najväčšieho mesta Indie, Dillí. Počas dňa vyzerá obdivuhodne a takmer neškodne. No v noci sa z tejto rozsiahlej stavby stáva dom duchov. Na celom objekte sa nachádzajú varovné tabule, ktoré odrádzajú návštevníkov od návštev po západe slnka.

Legendy naznačujú, že pevnosť bola prekliata, a to dokonca dvakrát. Medzi obyvateľmi neďalekých dedín sa traduje, že každý, kto v zostal v pevnosti po zotmení sa už nikdy nedostal von.

Ostrov bábik

island of dolls
Zdroj: abcnews.go.com

Tento obávaný ostrov známy ako Isla de las Munecas nájdete na juhu hlavného mesta Mexika. Je zviazaný s dušou malého dievčatka, ktoré sa tu stretlo so svojim tragickým osudom. Vraví sa, že obyvatelia neďalekých usadlostí ju našli utopenú, no okolnosti jej smrti sa nikdy nevyjasnili. Strach naháňajúce bábiky s chýbajúcimi končatinami pokrývajú celý ostrovček a niektorí návštevníci by odprisahali, že kútikom oka zazreli ich otáčajúce sa hlavy a začuli ich tiché hlasy.

Ostrov Poveglia

ostrov poveglia najstrašidelnejšie
Zdroj: thelittlehouseofhorrors.com

Ostrov sa nachádza v Benátskej lagúne a nazývajú ho aj Ostrov moru. Väčšina obyvateľov Benátok sa odmieta priblížiť k ostrovu, pretože chcú prejaviť rešpekt nekľudným dušiam, ktoré ho obývajú. V 16. storočí sa slúžil ako karanténne miesto pre pacientov nakazených morom. Mŕtve telá boli zhromaždené v hlbokých jamách a po čase podpálené. Ľudia doteraz vravia, že polovicu ostrovu tvorí pôda a druhú polovicu popol z ľudských tiel.

V roku 1922 dorazili na ostrov nový obyvatelia – psychiatrickí pacienti, na ktorých boli vykonávané nehumánne a experimentálne praktiky. Riaditeľ nemocnice nakoniec prišiel o rozum a skočil z najvyššej veže. Návštevníci ostrova tvrdia, že na stenách objektu zazreli tiene a niektorí odchádzajú so škrabancami a modrinami po celom tele.

Navštívili by ste tieto najstrašidelnejšie miesta na svete?

Summary
Najstrašidelnejšie miesta na svete: TOP 3
Article Name
Najstrašidelnejšie miesta na svete: TOP 3
Description
Sem by ste na dovolenku ísť nechceli. No ak vás zaujímajú najstrašidelnejšie miesta na svete, čítajte ďalej.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo