Skip to main content

Beta verzia iOS 17.4 umožňuje používateľom iPhone generovať virtuálne číslo karty pre Apple Cash, informuje 9to5Mac s odvolaním sa na správy používateľov na Reddite za posledné týždne. S virtuálnym číslom karty môžu používatelia iPhone platiť pomocou Apple Cash dokonca aj v prípade, že Apple Pay nie je dostupný, čím odstraňujú jedno z veľkých obmedzení vstavanej služby podobnej Venmo od Apple.

Možnosť vidím aj v beta verzii 17.4, ale ako poznamenáva 9to5Mac, je možné, že nebola zavedená pre každého beta používateľa. Je však ľahké skontrolovať, či ju máte. Stačí otvoriť aplikáciu Peňaženka (Wallet), klepnúť na vašu kartu Apple Cash a hľadať správu pod vašim zostatkom, ktorá vás vyzýva na zriadenie virtuálneho čísla karty — a jeho zriadenie je jednoduché, dvojkrokové.

Nastavenie virtuálneho čísla karty Apple Cash je veľmi jednoduché. Snímky obrazovky: Wes Davis / The Verge

Keď už číslo vytvoríte, môžete klepnúť na menu s tromi bodkami v pravom hornom rohu, aby ste zobrazili novovytvorené informácie o karte, ktoré zahŕňajú dátum expirácie a trojmiestny bezpečnostný kód. Zdá sa, že Apple Cash naďalej používa samostatné číslo karty pre transakcie s Apple Pay — to je teraz ďalšie menu hlbšie od obrazovky s informáciami o čísle karty, keď klepnete na „Dodatočné čísla kariet.“ Po nastavení tejto funkcie,

Toto je príjemná zmena pre častých používateľov Apple Cash, pretože napriek tomu, že Apple Pay bol široko prijatý, existuje stále veľa miest, kde nie je podporovaný. Teraz môžu používatelia automaticky vyplniť svoje číslo karty Apple Cash namiesto toho, aby sa zaoberali prevodom peňazí na svoj bankový účet, čo si vyžaduje malý poplatok, keď si používatelia zvolia možnosť okamžitého prevodu oproti bezplatnej alternatíve s dodaním od 1 do 3 pracovných dní.