Skip to main content

Čistá hodnota majetku generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla je 128 miliárd dolárov.

Podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg predbehol Elon Musk spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft, Billa Gatesa, a stal sa druhým najbohatším človekom na svete. Čistá hodnota majetku generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla sa za ostatný rok zvýšila o 100 miliárd na 128 miliárd dolárov. Medzi prvým miestom v rebríčku, ktoré je obsadené generálnym riaditeľom spoločnosti Amazon, Jeffom Bezosom, a Muskovým druhým miestom je značný rozdiel. Bezosova čistá hodnota majetku sa pohybuje okolo 182 miliárd dolárov. Podľa agentúry Bloomberg sa Musk v januári nachádzal na tridsiatej piatej priečke v rebríčku.

Ak chcete vidieť porovnanie majetku týchto boháčov a priemernej americkej domácnosti, pozrite sa na tohtoročnú vizualizáciu dát, v ktorej každý pixel reprezentuje 1000 dolárov.

Za Muskov rýchly vzostup v rebríčku môžu hlavne ceny akcií spoločnosti Tesla.

Trhová kapitalizácia tejto automobilky je takmer 500 miliárd dolárov, no začiatkom roka sa pohybovala pod hodnotou 100 miliárd dolárov. Britský denník The Guardian informuje, že trhová kapitalizácia spoločnosti Tesla je najvyššia spomedzi svetových automobiliek, hoci produkuje len zlomok z počtu áut v porovnaní s ostatnými uznávanými automobilkami. Podľa predpokladov vyprodukuje automobilka Tesla tento rok 500 000 áut, no spoločnosti ako Toyota vyprodukujú okolo 10 miliónov áut. Podľa agentúry Bloomberg približne tri štvrtiny Muskovej čistej hodnoty majetku tvoria akcie spoločnosti Tesla.

Mohlo by vás zaujímať: Spoločnosť Aptera sa vracia s novým elektromobilom

Ďalší Muskov obrovský projekt, SpaceX, tiež nedávno zožal úspech. Minulý týždeň spoločnosť vyslala štyroch astronautov na Medzinárodnú vesmírnu stanicu na kozmickej lodi s názvom Dragon. Táto udalosť nasleduje prvý let do vesmíru s posádkou, ktorý uskutočnila spoločnosť Tesla v máji.

Bill Gates sa roky držal na prvom mieste v indexe miliardárov, pokým ho v roku 2017 nepredbehol Jeff Bezos. Agentúra Bloomberg podotýka, že hodnota majetku Billa Gatesa by bola vyššia, keby nedaroval toľko peňazí na dobročinné účely. Napríklad od roku 2006 daroval cez nadáciu Bill & Melinda Gates Foundation 27 miliárd dolárov.

Prečítajte si tiež: Satelitná konštelácia Starlink spoločnosti SpaceX sprostredkovala washingtonským hasičom internetové pripojenie

Elon Musk a Gates mali medzi sebou tento rok verejné nezhody

Gates a Musk zažili tento rok niekoľko významných sporov. V septembri sa Musk vyjadril, že Gates vôbec netuší o praktickosti elektrických nákladných vozidiel. Po tom ako sa spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft vyjadril, že elektrické ťahače, rovnako ako aj elektrické nákladné lode a osobné prúdové lietadlá nebudú zrejme nikdy použiteľné. Začiatkom roka sa Bill Gates vyjadril pre televíznu stanicu CNBC, že Musk by nemal robiť veľké predpovede v oblastiach, ktorým nerozumie, a to po tom, ako generálny riaditeľ spoločnosti Tesla zľahčoval riziko pandémie COVID-19.

Minulý týždeň sa Muskovi podarilo predbehnúť generálneho riaditeľa spoločnosti Facebook, Marka Zuckerberga a stal sa tretím najbohatším človekom v indexe miliardárov. Odvtedy klesol Zuckerberg na piate miesto, keďťže ho predbehol aj francúzsky podnikateľ Bernard Arnault.


Zdroj: theverge.com

Summary
Elon Musk prea a stal sa druhým najbohatším človekom
Article Name
Elon Musk prea a stal sa druhým najbohatším človekom
Description
Čistá hodnota majetku generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla sa za ostatný rok zvýšila o 100 miliárd na 128 miliárd dolárov.
Author
Publisher Name
uploading.sk