Skip to main content

Čína zakázala vládnym zamestnancom jazdiť na vozidlách od spoločnosti Tesla kvôli obavám o bezpečnosť.

Elon Musk sa v sobotu vyjadril, že ak by boli akékoľvek vozidlá Tesla použité na špionáž v Číne, spoločnosť bude odstavená, uviedla spravodajská agentúra Reuters. Musk to povedal počas videohovoru na China Development Forum, kde sa venoval obavám ohľadom zákazu používania vozidiel Tesla vojenskými a vládnymi zamestnancami Číny.

Musk sa vyjadril nasledovne: 

„S informáciami musíme narábať opatrne. Ak boli autá spoločnosti Tesla použité na špehovanie v Číne alebo kdekoľvek inde, firma bude odstavená.“

The Wall Street Journal v piatok informoval, že osobám pracujúcim pre čínsku armádu, vládne agentúry alebo „štátne podniky v citlivých oblastiach“ bolo zakázané používať vozidlá spoločnosti Tesla. Čína obáva, že kamery, ktoré neustále snímajú okolie vozidla by mohli byť použité na nahrávanie záznamov, ktoré by boli následne odosielané spať do USA.

Čína je obrovským trhom pre spoločnosť Tesla a elektrické vozidlá. Podľa agentúry Reuters za minulý rok automobilka predala v Číne 147 445 vozidiel, čo predstavuje 30 percent celkového predaja.

Elon Musk je v komunikácii s Čínou opatrný

Agentúra Bloomberg poznamenala, že spoločnosť Tesla a jej líder zaujali voči čínskym úradom rozdielny tón ako s úradmi Spojených štátov. Napríklad minulý mesiac sa spoločnosť Tesla takto ospravedlnila za to, že jeden z jej zamestnancov obvinil čínsku elektrickú sieť za poškodenie auta jedného zo zákazníkov: „Hlboko sa ospravedlňujeme za nedorozumenie a tiež by sme sa chceli ospravedlniť Nanchang Power Grid za spôsobené nepríjemnosti.“

Reakcie spoločnosti Tesla voči úradom Spojených štátov zvyknú byť trochu iné. Generálny riaditeľ Elon Musk raz zložil telefón pri hovore s predsedom Národného výboru pre bezpečnosť dopravy a minulý rok sa pohádal s úradmi v okrese Alameda County v štáte Kalifornia (v meste Fremont je závod Tesla) kvôli obmedzeniam súvisiacim s koronavírusom.

Titulný obrázok: theverge.com

Summary
Musk: Ak sa potvrdí použitie vozidiel na špionáž v Číne, Teslu odstavíme
Article Name
Musk: Ak sa potvrdí použitie vozidiel na špionáž v Číne, Teslu odstavíme
Description
Čína zakázala vládnym zamestnancom jazdiť na vozidlách od spoločnosti Tesla kvôli obavám o bezpečnosť. Elon Musk sa v sobotu vyjadril, že ak by boli akékoľvek vozidlá Tesla použité na špionáž v Číne, spoločnosť bude odstavená.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo