Skip to main content

Aktrísa Melissa Barrera, ktorá bola na festivale Sundance pri premiére svojho nového filmu ‚Your Monster‘, otvorene hovorila o tom, ako jej odchod z filmového seriálu ‚Scream‘ pomohol uvidieť „kto v živote mám byť“.

Melissa Barrera uviedla, že jej prepustenie z filmového seriálu ‚Scream‘, ktoré nasledovalo po príspevkoch na sociálnych sieťach o konflikte medzi Izraelom a Gazou, bolo súčasťou „veľkého prebudenia“, za ktoré je herečka „vďačná“.

Počas rozhovoru pre Associated Press vo štvrtok večer na Filmovom festivale Sundance hviezda filmov Carmen a Vida povedala, že počas času, kedy ju Spyglass Media prepustila za to, čo bolo považované za antisemitské príspevky, mala čas uvažovať o tom, ako jej podpora Palestínčanov a výzvy na prímerie v regióne jej pomohli realizovať viac o sebe samej.

„Úprimne povedané, myslím si, že konečne sa stávam tým, kým som v živote mala byť, a posledných pár mesiacov bolo veľkým prebudením toho,“ povedala agentúre na premiére svojho nového filmu Your Monster. „Som tak vďačná za všetko, čo sa stalo.“

Barrera mala niekoľko príspevkov na sociálnych sieťach na začiatku vojny medzi Izraelom a Hamásom, ktoré opisovali prvky izraelskej reakcie na Hamás v Gaze ako genocídu a etnické čistky. V novembri bolo oznámené, že Barrera bola z filmového seriálu prepustená.

Spyglass vo vyhlásení o svojom rozhodnutí uviedlo, že má „nulovú toleranciu voci antisemitizmu alebo podnecovaniu nenávisti“, vrátane falošných odkazov na genocídu, etnické čistky, skresľovanie holokaustu a prejavov nenávisti.

V jej vlastnom vyhlásení aktrísa z filmov In the Heights a Keep Breathing povedala, že odsudzuje nielen antisemitizmus a islamofóbiu, ale aj „nenávisť a predsudky akéhokoľvek druhu voči akejkoľvek skupine ľudí.“

„Každý človek na tejto zemi – bez ohľadu na náboženstvo, rasu, etnicitu, pohlavie, sexuálnu orientáciu alebo socioekonomický status – si zaslúži rovnaké ľudské práva, dôstojnosť a, samozrejme, slobodu.“

Od správ o jej prepustení taktiež opustili Scream 7 spoluhráčka Jenna Ortega a režisér Christopher Landon. Odchod Ortegy, ktorý bol odhalený len deň po prepustení Barryery, bol pôvodne popísaný ako problém s harmonogramom, ale podľa zdrojov, ktorí hovorili pre The Hollywood Reporter, to bolo kvôli požadovanej zvýšeniu platu. Landon oznámil, že opúšťa projekt dva dni pred Vianocami, nasledujúc „vysnívanú prácu, ktorá sa zmenila na nočnú moru“.

„Moje srdce sa zlomilo pre každého zúčastneného. Pre všetkých. Ale je čas ísť ďalej,“ povedal Landon vo vyhlásení, ktoré zverejnil na svojich sociálnych sieťach.

Spoluhráčka Barryery Jasmin Savoy Brown taktiež nedávno hovorila o svojej budúcnosti vo franšíze po neplánovanom stretnutí obsadenia Scream 6 na 17. ročnom večere MPTF pred galavečerom, pričom hviezda Yellowjackets odhalila, že v súčasnosti nie je istá, či sa vráti pre Scream 7. „Nedostala som zavolanie, takže si myslím, že ak chcete Spyglass spýtať, čo robia, môžete,“ povedala.

Zdroj: The Hollywood Reporter