Skip to main content

Vzrušujúci a pokorný úspech filmu „Five Nights at Freddy’s“: Rozhovor s Matthewom Lillardom

Vo svojom prvom rozhovore po konci hereckej štrajku, hviezda filmov ‚Scream‘ a ‚Scooby-Doo‘, Matthew Lillard, hovorí o tom, že si myslel, že jeho éra vo filmových franchízach je za ním. Okrem toho sa venuje svojej budúcej sérii na Freevee nazvanej ‚Faster, Purple Worm! Kill! Kill!‘.

Matthew Lillard v renesancii svojej kariéry

V najnovšom filme, ‚Five Nights at Freddy’s‘, ktorý sa momentálne drtí rekordy pokladníc a streamovacích portálov, má Matthew novú improvizačnú show, ktorá sa odštartuje na Amazonskej platforme Freeeve. Okrem toho sa jeho prvý drop whiskey značky Quest’s End úplne vypredal a on momentálne spravuje luxusný obchod Beadle & Grimm’s spolu s niekoľkými svojimi blízkymi priateľmi.

“Toto je pre mňa naozaj úžasný okamih návratu,” povedal Lillard The Hollywood Reporterovi, kým prehodnotil toto vyjadrenie. “Skôr by som chcel citovať LL [Cool J], ‘Nenazývajte to návratom, som tu už roky.’”

Výnimočný úspech filmu Five Nights at Freddy’s

Filmová adaptácia populárnej videohry o strašidelnej reštaurácii Freddy Fazbear’s si zarobila úžasných 80 miliónov dolárov v domácom box office počas otváracieho víkendu – aj napriek tomu, že bol súčasne uverejnený aj na Peacocku. Film od Universalu a Blumhouse stanovil rekord pre Halloween víkend, je najväčším otvorením hororu doteraz v roku 2023 a je tretím najväčším vôbec pre tento žáner (za filmami spoločnosti New Line ‚It‘). Globálne prekročil hranicu 220 miliónov dolárov a počas prvých piatich dní od jeho uvedenia sa stal najstaršie sledovaným titulom na Peacocku.

“Je vzrušujúce byť súčasťou tohto fenoménu, ktorý sa stal medzinárodnou senzáciou.” povedal Lillard. “Uvedomujem si, že tieto príležitosti sa nenaskytujú tak často. Je to pre mňa fantastický a radostný okamih, pretože sa môžem trochu usadiť a oceniť ho na hlbšej úrovni.”

Rozhovor o postave Williama Aftona a o projekte Faster, Purple Worm! Kill! Kill!

V prvom rozhovore o filme po štrajku, porozprával Lillard THRovi o tlaku hrania ikonickej postavy a vysvetlil Faster, Purple Worm! Kill! Kill!, tak, aby to pochopili aj začiatočníci v hrách Dungeons & Dragons.

Jedná sa o seriál pre tých, ktorí sa chcú naučiť hrať Dungeons & Dragons, zaoberajúci sa drakmi, dielňami a zabávačmi. Matthew nehral túto hru, kým nebol natáčaný Scooby-Doo vo Vancouveri a jeho kolegovia ho prinútili hrať hru. Odvtedy nadobudol vášeň pre túto hru.

Zdroj:

Hollywood Reporter