Skip to main content

Film Jonathan Majors ‘Magazine Dreams’ opúšťa produkčnú spoločnosť Searchlight, pričom tvorcovia hľadajú nový domov pre snímku (Exkluzívne).

Krok prichádza týždne po tom, ako bol herec odsúdený za napadnutie a obťažovanie. Film Magazine Dreams s Jonathanom Majorsom je oficiálne znovu na trhu. Takmer rok po tom, ako produkčná spoločnosť Searchlight Pictures získala práva na túto drámu o kulturistike, špecializovaná divízia Walt Disney Studios potichu vrátila práva na film tvorcom, ktorí ho teraz ponúknu ďalším záujemcom.

Táto zmena prichádza len týždne po tom, ako bol Majors odsúdený za útok a obťažovanie, ktoré vzišli zo sporu s jeho bývalou partnerkou Grace Jabbari. Searchlight informoval tím Magazine Dreams o svojom rozhodnutí minulý týždeň, že film nevydá, podľa zdrojov.

Searchlight nekomentoval situáciu.

Film mal úspech na festivale Sundance

Magazine Dreams debutoval na festivale Sundance minulý január, kde výkon Jonathan Majorsa v úlohe amatérskeho kulturistu Killiana Maddoxa vyvolal nadšenie kritiky a vznikli špekulácie o možnej nominácii na cenu. Režisér filmu, Elijah Bynum, bol oslavovaný ako veľký režisérska objav.

Searchlight získal film za to, čo zdroje tvrdia, že bolo približne v polovici sedemciferných čísel v februári 2023. Plánovali kampaň na konci roka zameranú na ocenenia. Mesiac neskôr však bol Majors zatknutý v New Yorku, čo znamenalo neistotu pre osud filmu.

Searchlight oficiálne vyškrtol film z distribučného kalendára v októbri, pred Majorsom súdnym procesom. Herec očakáva vynesenie trestu 6. februára. Už teraz čelí dopadom na kariéru, ktoré sú dôsledkom jeho zatknutia a odsúdenia, pričom Marvel Studios ho prepustili z úlohy záporáka Kanga Dobyvateľa. Minulý týždeň spoločnosť Lionsgate zrušila film 48 Hours in Vegas o Dennise Rodmanovi, ktorý teraz hľadá novú hviezdu a nový domov.

Reakcie kritikov

Bynum napísal a režíroval Magazine Dreams, ktorého hodnotenie na Rotten Tomatoes po Sundance dosiahlo 84 percent.

„Je to fascinujúci výkon pre všetky generácie, naštrbený rovnakou mierou zraniteľnosťou ako hnevom, a je Majorsom zásluhou, že cítime súcit s Killianom, dokonca – alebo možno práve vtedy – keď je nekontrolovateľný,“ napísal hlavný filmový kritik The Hollywood Reporter David Rooney vo svojej recenzii. „Majors a režisér-scenárista Elijah Bynum dosiahli mimoriadny úspech, keď sa diváci obávajú viac o zastrašujúceho kolosa než o triasuceho sa zamestnávateľa, ktorého stojí nad.“

Po získaní filmu Searchlight sa hovorilo, že Bynum by mal jemne upraviť strih snímky pre jej kinodistribúciu, hoci nie je jasné, či sa už začalo na tomto novom strihu pracovať. Jennifer Fox, Dan Gilroy, Jeffrey Soros a Simon Horsman produkovali film.

„Ak by to nebolo kvôli Majorsom právnym problémom, bol by film určite súčasťou diskusie o oceneniach,“ povedal jeden zdroj spojený s filmom The Hollywood Reporter minulý týždeň.

Teraz, ak sa nájde správny kupec, môže mať film znovu šancu byť videný a možno dosiahnuť ten sen.

Zdroj:

The Hollywood Reporter