Skip to main content

Článok od Abida Rahmana

Hviezda filmu Killers of the Flower Moon, Lily Gladstone, zdieľala na sociálnych sieťach posolstvo podpory a varovanie pred násilím pre domorodých divákov, ktorí premýšľajú nad tým, či by mali sledovať film Martina Scorsesa.

Lily Gladstone a jej odkaz

Herečka využila v noci na štvrtok sociálne siete na poskytnutie útechy a zdrojov, hlavne pre mladých ľudí a ženy, ktorí sa zaoberajú filmom, ktorý pokrýva brutálnu časť histórie domorodých obyvateľov. Gladstone napísala: „Pozrite si ho, keď a len ak sa cítite pripravení, a pozrite si ho s ľuďmi, ktorým dôverujete. Pravdepodobne budete musieť spracovať veľa generálnych žalostí. Nie ste sami.

Film Killers of the Flower Moon

Vo filme Killers of the Flower Moon je Scorsese nekompromisný vo svojom zobrazení hrozného násilia, ktoré postihlo Oságov. „Závažnosť týchto vražedstiev je zdôraznená pohŕdaním ľudskosťou hlboko duchovného domorodého amerického ľudu, ale aj pokrytectvom hlavného organizátora precízne cielenej genocídy,“ uviedla recenzia The Hollywood Reportera na film.

Podpora pre divákov

Vo svojej správe Gladstone ponúkla divákom množstvo podporných zdrojov a infolínii. Vysvetlila, prečo je film dôležitý, napísala: „Nikdy nezabudnite, že táto história je nedávnou históriou s trvalým vplyvom na dýchajúcich, cítiacich ľudí dnes. Patrí im a všetci sa z nej môžeme veľa naučiť.“

Záver Herečky

Dodala: „V tomto procese učenia sa o hroznom období teroru si spomeňte, že Oságovia ostávajú. Domorodí ľudia zostávajú. A táto história je veľa čo zvládnuť. Buďte láskavi a prosím, zaobchádzajte jemne jeden s druhým. Je veľa čo spracovať a veľa čo liečiť.“
Celé jej posolstvo je nižšie.

Zdroj: The Hollywood Reporter