Skip to main content

Pred desiatimi rokmi na odovzdávaní cien Spike Video Game Awards si spoločnosť Hello Games vytvorila meno oznámením veľmi ambicióznej sci-fi hry na prieskum vesmíru s názvom No Man’s Sky. Tento večer, na udelení cien The Game Awards v roku 2023, to štúdio pokračovalo v trende a odhalilo hru Light No Fire. Tentokrát, namiesto toho, aby ponúklo obrovský vesmír rôznych planét na preskúmanie, hra sa sústreďuje na jediný, neuveriteľne detailný svet.

Podľa Seana Murrayho zo spoločnosti Hello bola hra vo vývoji posledných päť rokov malým tímom. Popisuje ju ako „prvý skutočný otvorený svet“ bez hraníc, ktorý navyše obsahuje online multiplayrovú zložku. Z traileru sa zdalo, že hra má prvky ako výroba predmetov a ťažba, a tiež možnosť jazdiť na letiacich tvoroch.

Tu je oficiálny popis:

Light No Fire je hra o dobrodružstve, budovaní, prežívaní a spoločnom preskúmavaní. Umiestnená na fantastickú planétu veľkosti Zeme, prináša hĺbku hry na hrdinov slobode prežitkárskeho pieskoviska.

Samozrejme, od toho počiatočného oznámenia hry No Man’s Sky viedla dlhá cesta. Po jej odhalení v roku 2013 bola konečne spustená v roku 2016 a odvtedy sa rozrástla na širokú škálu platforiem a rozrástla vďaka pravidelnému prúdeniu aktualizácií. Minulý rok dosiahla verziu 4.0 a už v roku 2023 sa rozširuje na Mac a PlayStation VR2.

Zatiaľ nie sú žiadne informácie o dátume vydania ani platfromách.