Skip to main content

Zion môže symbolicky označovať posvätné miesto, ale je to aj názov národného parku v Utahu, ktorý je známy svojimi hrdzavočervenými skalnými útesmi a púštnymi scenériami. V spoločnosti prAna vybrali tento názov pre ich originálny funkčný materiál. Ten pozostáva z 97% nylonu a 3% spandexu a prAna z neho vyrába vychýrené nohavice Stretch Zion Pants v dlhej aj krátkej verzii. 

Na prvý pohľad nenápadné Stretch Zion Pants sa tešia veľkej obľube pre svoju všestrannosť, odolný a príjemný materiál a prepracované detaily. Pozreli sme sa na pár užívateľských recenzií pre lepšiu predstavu, v čom presne je ich čaro. 

Michael Montgomery, turistický a horský vodca z Washingtonu tvrdí, že aj keď skúšal rôzne značky, vždy sa vrátil k prAna Zion Pants

Tieto nohavice sú také pohodlné, že v nich na turistike dokonca aj spáva. Tiež majú dobrú výdrž, takže od nich môžeš očakávať dlhé roky spoľahlivej služby. K ich priedušnosti obzvlášť v teplých dňoch prispievajú vetracie otvory v oblasti rozkroku a možnosť nohavice vyrolovať a pripnúť, čo je inak super vychytávka aj v iných situáciách. Veľmi si pochvaľuje aj opasok – namiesto klasického opasku s prackou, ktorú treba zakaždým rozopnúť, majú zabudovaný nastaviteľný popruh. 

Recenzia na packhacker.com hovorí, že vďaka štvorsmernému streču a rozkroku s klinom sú tieto nohavice dostatočne pružné na akúkoľvek športovú aktivitu, na akú si len pomyslíš. Horolezectvo, turistika, joga, videohry. Riešenie so zabudovaným opaskom oceňuje hlavne kvôli tomu, že pracka nekoliduje s lezeckým úväzom alebo bedrovým popruhom ruksaku.

Zion Pants
Zion pants sa najlepšie hodia na turistiku

Praktické je aj zipsovacie vrecko na pravom stehne, kam si môžeš pri aktivite bezpečne odložiť peniaze, telefón či amulet pre šťastie. Hrubšia látka a dvojité šitie znesie väčšiu mechanickú záťaž. Recenzent uvádza, že v týchto extrémne pohodlných nohaviciach intenzívne lezie 3 roky a zatiaľ nejavia vážnejšie príznaky opotrebovania, takže ich nehodlá meniť. Ak tiež potrebuješ turistické/lezecké/cestovateľské nohavice, ktoré niečo vydržia, mrkni sa na Stretch Zion Pants tu: https://wilderoben.com/sk/nohavice-a-rifle/152-3618-stretch-zion.html#/15-velkost_nohavice-30/137-dlzka_nohavice-dlhe/228-m4st30116-charcoal


Zdroje obr.: hikethepla.net, outdoorgearlab.com, packhacker.com