Skip to main content

Mnohí z nás sa snažia tráviť vonku na čerstvom vzduchu čo najviac času, pretože si veľmi dobre uvedomujeme priaznivé účinky takéhoto pobytu na naše zdravie a celkovú fyzickú a psychickú pohodu. Záhrada sa tak pre mnohých z nás stáva miestom pracovného vyžitia aj odpočinku. Aby sme sa tam cítili ešte príjemnejšie, na záhrade si budujeme terasy, ktoré sa stávajú dejiskom mnohých dôležitých rodinných udalostí. Stavba domu a terasy je záležitosť na dlhšiu obdobie. Preto prirodzene hľadáme materiály, ktoré splnia naše prísne dizajnové aj funkčné kritériá.

Prečo práve WPC terasové dosky na terasu?

WPC terasové dosky sú ideálnym riešením aj pre náročnejších stavbárov, ktorí hľadajú moderný dizajn inšpirovaný prírodou s vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Tento drevoplastový materiál je zo 60 % tvorený drevom, 35 % je PE a 5 % tvorí zmes spevňujúcich materiálov. Vďaka uvedenej kombinácii materiálov sú WPC terasové dosky vysoko odolné voči tým najnepriaznivejším poveternostným podmienkam pri stálom zachovaní vzhľadu prírodného dreva. WPC terasové dosky sú vhodné pre veľké terasy pri rodinných domoch, kaviarne, reštaurácie či firemné priestory. Ako aj pre lodžie akejkoľvek veľkosti a krásne zdobia aj mnohé panelákové balkóny.

terasové dosky

Montáž terasových dosiek

Drevoplastové WPC dosky v rôznych prevedeniach

Atraktívny vzhľad WPC terasových dosiek, vysoká odolnosť a dlhá životnosť. To nie sú jediné atribúty, ktoré z nich robia vhodných kandidátov pre vašu terasu. Drevoplastové WPC  dosky sa vyznačujú aj ďalšími skvelými vlastnosťami. Vďaka ktorým nepraskajú, nevznikajú na nich nerovnosti a ani pri dlhom vystavení nepriaznivému počasiu nehnijú.

WPC terasové dosky na terasu štandardne ponúkame vo viacerých obľúbených farebných vyhotoveniach a prevedeniach od svetlého buka až po moderné teakové drevo. Povrchová úprava terasových dosiek môže byť podľa vášho priania zabrúsená a hladká, alebo zdrsnená s protišmykovými vrstvami po oboch stranách.

WPC terasové dosky vydržia aj extrémne hry počasia

V súčasnej dobe extrémneho striedania vysokých a nízkych teplôt je dobré uvažovať o používaní materiálov, ktoré dokážu zvládnuť veľmi vysoké a nízke teploty a odolajú aj silnému vetru alebo väčším návalom dažďa. WPC terasové dosky sú odolné voči intenzívnemu slnečnému žiareniu aj extrémne chladnému počasiu s nízkymi teplotami. Dosky sa neštiepia, vďaka čomu sa nemusíte báť zapichnutia triesky.  Drevoplast je bezúdržbový a výroba WPC dosiek je šetrná aj k životnému prostrediu.

terasove dosky

V prípade, že vás WPC terasové dosky na terasy zaujali a chceli by ste o nich vedieť viac, neváhajte a kontaktujte nás. Radi vám všetko vysvetlíme. Tešíme sa na spoluprácu s vami!


Zdroj: https://wpcterasa.sk/