Skip to main content

CES 2024 miláčik Rabbit oznámil partnerstvo s Perplexity, ktoré spojí „AI poháňaný konverzačný systém odpovedí“ s R1, AI zariadením navrhnutým spoločnosťou Teenage Engineering za 199 dolárov, ktoré už má 50 000 predobjednávok. Na rozdiel od LLM (veľkých jazykových modelov), ktoré môžu odkazovať len na údaje do určitého dátumu v minulosti, to, čo ponúkajú pre R1, je vstavaný vyhľadávač s „živými až aktuálnymi odpoveďami bez akéhokoľvek ohraničenia znalostí.“

Podľa spoluzakladateľa Perplexity Aravinda Srinivasa, ktorý oznámil dohodu v živom vysielaní Spaces spolu s CEO spoločnosti Rabbit, Jesse Lyu, prvých 100 000 nákupov Rabbit R1 tiež zahrnie jednoročné predplatné ich služby Perplexity Pro. Plán zahŕňa prístup k novším LLM ako GPT-4 a bežne stojí 20 dolárov mesačne.

V príspevku na X spoločnosť Rabbit uviedla, že Perplexity bude pracovať v pozadí na ich zariadení „spolu s ďalšími poprednými LLM“, ktoré zatiaľ nie sú menované, a to všetko bez predplatného.

Zariadenie R1 disponuje 2,88-palcovým dotykovým displejom, posúvacím navigačným kolieskom a otáčacou kamerou a je predstavené ako vreckový univerzálny ovládač pre rôzne aplikácie, schopný všetkého od odosielania správ po výber skladieb a uskutočňovanie online objednávok vďaka „Veľkému modelu akcií“ AI.

Perplexity AI medzitým kombinuje vyhľadávanie s LLM ako GPT-3.5 od OpenAI, aby konkurovalo Google, Bing a všetkým ostatným novým AI poháňaným konkurentom.

Vývoj pokračuje…