Skip to main content

Teraz už aj s čipom A12 Bionic a lepším ovládačom.

Spoločnosť Apple 20. apríla uviedla nové multimediálne centrum Apple TV 4K 2021, ktoré nahradilo model Apple TV 4K z roku 2017. Názvy majú rovnaké, ale nový model prichádza so silnejším čipom A12 Bionic a najnovšou generáciou HDR a lepšou obrazovou frekvenciou. Tiež podporuje 60 fps Dolby Vision pri prehrávaní videí cez AirPlay z kompatibilného iPhonu.

Starší set-top box Apple TV 4K, ktorý bol vlajkovou loďou spoločnosti štyri roky tiež podporuje 4K streamovanie, HDR, Dolby Vision a Dolby Atmos. Nepodporuje však obnovovaciu frekvenciu 120 Hz, čo by mohol byť problém pri hraní náročných hier. Tiež má notoricky zlý ovládač.

Nový ovládač má úplne iný, lepší a ergonomickejší dizajn s viacej funkciami. Je hrubší, nepraktický touchpad bol nahradený tlačidlami a tentokrát nájdete aj poriadne tlačidlo na vypnutie TV. Tlačidlo na zapnutie Siri je na novom ovládači na boku pod palcom pravej ruky.

ovládač k apple tv
Zdroj: Apple

Samotný set-top box Apple TV má rovnaký dizajn. Zatiaľ čo konkurenčné boxy prešli na menší dizajn, Apple TV 4K má stále podobu väčšieho zaobleného štvorca, pre ktorý musíte nájsť miesto na poličke alebo skrinke. Pomocou novej funkcie dokáže Apple TV prispôsobiť farby na obrazovke použitím svetelného senzoru na iPhone. Apple tvrdí, že spolupracuje s niekoľkými poskytovateľmi na produkcii HDR obsahu s vysokou obnovovacou frekvenciou ako napríklad Fox Sports, NBC Universal, Paramount Plus, Red Bull TV a Canal Plus.

Koľko stojí Apple TV 4K 2021?

Predpokladaná cena nového Apple TV 4K 2021 začína na 190 € za 32 GB verziu a 215 € za 64 GB verziu (Alza). Do predaja sa dostane 30. apríla. Apple TV HD s rozlíšením 1080p je stále v predaji za 160 €.

Ceny produktov spoločnosti Apple sú oveľa vyššie ako jej konkurentov (napríklad Amazon, Google a Roku). Apple opäť ráta s tým, že zákazníci budú ochotní zaplatiť za dobrý výkon a ekosystém Apple.

Titulný obrázok: Apple

Summary
Koľko stojí nové Apple TV 4K 2021?
Article Name
Koľko stojí nové Apple TV 4K 2021?
Description
Spoločnosť Apple 20. apríla uviedla nové multimediálne centrum Apple TV 4K 2021, ktoré nahradilo model Apple TV 4K z roku 2017. Teraz už aj s čipom A12 Bionic a lepším ovládačom.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo