Skip to main content

Invincible Entertainment podporuje film, pričom generálny riaditeľ Thomas Ashley tvrdí, že po oslobodení v procese o sexuálne útoky vo Veľkej Británii si spochybnený herec „zaslúži druhú šancu“.

Autor: ETAN VLESSING

Šesť rokov po tom, čo jeho kariéra zrútila kvôli desiatkam obvinení zo sexuálneho násilia, si Kevin Spacey nastavuje návrat do kín. Nezávislý thriller „Peter Five Eight“ sa chystá na obmedzené uvedenie 22. marca 2024.

Generálny riaditeľ spoločnosti Invincible Entertainment Thomas Ashley, ktorý podporuje Spaceyho pokus o oživenie jeho filmovej kariéry po tom, čo bol v júli oslobodený v britskom súdnom procese o sexuálny útok, vysvetľuje svoje dôvody pre distribúciu filmu a dúfa, že publikum posúdi film na základe jeho kvalít a nie obvinení zo sexuálneho násilia, ktoré prenasledujú herca zo seriálu House of Cards.

„Film si zaslúži byť vidieť. Je to skvelý film. A neverím, že tvorcovia by mali trpieť. A bol oslobodený a zaslúži si druhú šancu, ako by sme všetci,“ hovorí Ashley pre The Hollywood Reporter.

Spacey hrá v hlavnej úlohe Petra, charizmatického muža v čiernom sedane, ktorý prichádza do malej horskej komunity.

Ashley si uvedomuje, že niektorí diváci budú bojkotovať film kvôli obvineniam zo sexuálneho násilia a právnym problémom Spaceyho.

„Bol oslobodený a šiel na súd a podstúpil súdny proces. A verím, že si zaslúži odkúpenie,“ tvrdí Ashley. „Už zaplatil ťažkú cenu za tieto obvinenia, veľmi ťažkú cenu. Stratil úlohy. Stratil postavenie. Bol chvíľu kryptónitom. Znovu si zaslúži miesto pri stole.“

Herecova hviezdna kariéra trvajúca štyri desaťročia sa zrútila v roku 2017, keď sa viac ako 30 ľudí ozvalo s obvineniami z nevhodného sexuálneho správania. Dvojnásobný držiteľ Oscara bol slávne vyhodený z Netflixovho seriálu House of Cards a vystrihnutý z filmu Ridleyho Scotta Všetky peniaze sveta a roky nepracoval.

Ale v posledných rokoch dostal niekoľko úloh v svete nezávislých filmov s nízkym rozpočtom, vrátane režiséra Michaela Zaika Halla „Peter Five Eight“, ktorý sa natáčal koncom roku 2021 a začiatkom roku 2022.

V októbri 2022 bol Spacey usvedčený ako nevinný v občianskom procese o sexuálne násilie zo strany herca Anthonyho Rappa. To bolo nasledované oslobodením v britskom súdnom procese. Teraz už nečelí žiadnym ďalším právnym krokom.

To otvorilo cestu pre tradičné komerčné uvedenie filmu „Peter Five Eight“, ktoré začne kinematografickým uvádzaním v New York City, Los Angeles, Dallas, Chicago a Miami. Ashley dúfa, že aj ďalšie mestá môžu nasledovať. Neskôr bude mať film uvedenie pre domácu zábavu a video na požiadanie (video-on-demand).

Spoločnosť Invincible Entertainment má históriu vydaní kontroverzných filmov. V roku 2016, bol Ashleyho prvým kinematografickým uvedením hororová komédia Kevina Smitha Yoga Hosers, v hlavných úlohách Lily-Rose Depp a Harley Quinn Smith a tiež s účinkovaním Johnnyho Deppa, otca Lily-Rose Depp.

Tento film, ktorý Ashley tiež produkoval, prišiel do kín Krátko po tom, ako Depp čelil obvineniam z napadnutia jeho bývalej manželky, Amber Heard. „Máme veľa skúseností s kultúrou zrušenia. Poznali sme Johnnyho. Boli sme veľmi presvedčení, že nespravil to, z čoho bol obvinený. Ale verejná mienka cítila veľmi odlišne a náš film naozaj utrpel a naši investori prišli o veľa peňazí,“ spomína.

„Peter Five Eight“ tiež hrá Jet Jandreau ako Sam, glamorózna realitná agentka, ktorá sa ukazuje byť vyšinutá a problémová alkoholička s temným tajomstvom, zatiaľ čo Rebecca De Mornay hrá Brendu, ktorú Peter targetuje za informácie na pokyn svojho mocného a záhadného šéfa, pána Locka. Mysteriózny thriller je financovaný spoločnosťami Mad Honey a LTD Films a je koprodukciou spoločností Ascent Films a Forever Safe.

Keď Ashley dúfa, že Spacey pomôže pri marketingu a komerčnom uvedení filmu „Peter Five Eight“, dodáva, že je to na hercovi samotnom, aby sa upokojoval s filmovým publikom, ktoré nemusí byť pripravené vidieť ho na plátne.

„Myslím, že Kevin musí mať tento rozhovor s týmito ľuďmi. Musí dosiahnuť a spôsobmi to už urobil,“ hovorí Ashley.

Ako distribútor, keď si na seba berie klobúk marketingu a publicity, však dodáva: „Je dôležité, aby sa Kevin znovu objavil pred publikom, aby ich pripomenul, že má tento veľký talent. A „Peter Five Eight“ je úžasný film a Kevin je v ňom fantastický.“

Zdroj: The Hollywood Reporter