Skip to main content

Ocenenia za celoživotné dielo pre Kevina Haneho a Oru T. Green

Maskér Kevin Haney (Driving Miss Daisy) a kaderníčka Ora T. Green (Star Trek: Nemesis) budú ocenení na 11. ročníku cien MUAHS. MUAHS Awards sú udelené Make-Up Artists and Hair Stylists Guild, čo je združenie vizážistov a kaderníkov.

Kevin Haney, držiteľ ocenení Oscar a Emmy, pracoval ako maskér na projektoch od Driving Miss Daisy až po Guardians of the Galaxy Vol. 3; a Ora T. Green, kaderníčka nominovaná na Emmy, ktorej práce zahŕňajú Star Trek: Nemesis a Blade, získajú Lifetime Achievement Awards 18. februára počas 11. ročníka cien Make-Up Artists and Hair Stylists Guild.

Úspechy Kevina Haneho

Viacnásobný držiteľ ocenení Haney bol okrem Oscara za Driving Miss Daisy ocenený aj šiestimi Primetime Emmys za projekty Primetime Glick, Life with Judy Garland: Me and My Shadows, The X Files, Kissinger and Nixon, The Show Formerly Known as the Martin Short Show a Mark Twain and Me.

Medzi jeho ďalšie známe práce patrí Dungeons & Dragons, Honor Among Thieves; Iron Man; Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull; The Shawshank Redemption a Dick Tracy. Z jeho práce v televízii môžeme spomenúť Perry Mason, Legion, Star Trek: Phase ll, Friends a The Mandalorian.

Práca Oru T. Green

Ora T. Green bola dvakrát nominovaná na cenu Primetime Emmy za projekty Path To War a Frank’s Place. Začínala svoju kariéru ako kaderníčka v štúdiách sitcomov ako Maude, One Day at a Time a Good Times, neskôr pôsobila v TV seriáloch vrátane Ally McBeal a Snoops.

Green sa venovala tiež práci na celovečerných filmoch a TV filmoch, medzi ktoré patrí Blade, Hook, Thirteen Days a Wayne’s World 2. Green sa pridala k Local 706 v roku 1977 a združenie ju považuje za „pioniersku Afroameričanku, ktorá pomohla otvoriť dvere pre ďalšie ženy“.

Uznanie pre ich príspevok k umeniu

„Sme ctí oceniť Kevina Haneho a Oru T. Green za ich bezprecedentné príspevky k umeniu maskérstva a kaderníctva. Počas ich legendárnych kariér bolo ich dielo zachytené v najpamätnejších, najrozmanitejších, najkreatívnejších a najoslavovanejších postavách filmu a televízie.Udeliť im ceny za celoživotné dielo v roku 2023 je pre nás obrovská hrdosť,“ povedala Julie Socash, prezidentka Make-Up Artists & Hair Stylists Guild (IATSE Local 706).

Záver

Všetko čo vidíme na veľkých aj malých obrazovkách je výsledkom práce týchto umelcov a technických maestro kreativity.

Zdroj

Hollywood Reporter