Skip to main content

Kevin Costner prerušuje mlčanie: Predstavuje trailer k westernovej eposovej ságe ‚Horizon‘

Kevin Costner predstavil prvý úplný trailer na jeho neskutočne ambicióznu štvordielnu westernovú eposovú ságu po občianskej vojne Horizon: An American Saga, ktorá aktéra odviedla od jeho ďalšieho westernu — seriálu Yellowstone na stanici Paramount Network.

Trailer (nižšie) má majestátny staromódny veľkolepý charakter, je plný scenérických výhľadov, prestreliek, romantiky, karaván a stretu civilizácií medzi jazdeckými vojakmi a pôvodnými obyvateľmi Ameriky. „Nie je na tejto Zemi armáda, ktorá by zastavila tie vozy,“ varuje postava, ktorú hrá Danny Huston.

Costner spolu napísal, režíroval a hraje v sérii Horizon. Prvý film vstúpi do kín 28. júna a jeho druhá kapitola len dva mesiace neskôr. Druhé dva filmy ešte neboli nakrútené. Film je 30-ročnou cestou pre Costnera, ktorý dokonca zobral pôžičku na svoj dom v Santa Barbare, aby pomohol financovať obraz (Costner poznamenáva, že prvé dva filmy pridali ekonomike v Utahu, kde sa natáčalo, 100 miliónov dolárov).

„Keď nikto nechcel nakrútiť prvý film, dostal som svetelný nápad nakrútiť štyri,“ povedal Costner počas moderovanej diskusie o traileri Horizon. „Takže neviem, čo so mnou nie je v poriadku. Ale chcel som, aby to bol odskok od toho, čo zvyčajne vidíme v westernoch, kde už existuje mesto. Nikto nevie, ako to mesto vzniklo. Máme muža, ktorý prichádza z obzoru, ak chcete. Nevieme o ňom veľa, okrem toho, že má nejaké zručnosti, ktoré by chcel nechať za sebou a toto mesto tie zručnosti zúfalo potrebuje … Príliš často je to len pohodlné pre hrdinu, aby zložil hlúpeho chlapa.“

S pokračovaním, „Máme veľa westernov, ktoré nie sú dobré tiež preto, lebo sú zjednodušené [ale] toto nie je Disneyland. Sú to skutočné životy. Ľudia si len idú svojou cestou, ženy len snažia udržať svoje rodiny čisté a nasýtené … Som priťahovaný k tomu. Vždy sa dostanem k svojej prestrelke, ale som priťahovaný malými vecami, ktoré ľudia museli pretrpieť. Pre mňa bolo držanie si Horizon, lebo som mal pocit, že to chcem rozprávať. Rozrástlo sa to a rozrástlo a rozrástlo až som si uvedomil, že to jednoducho musím nakrútiť a musím sa obrátiť na seba finančne, aby som to urobil – čo nie je najmúdrejšia vec. Ale spolieham sa na to, že film bude hovoriť hlasnejšie ako čokoľvek, čo môžem povedať.“

Na otázku, čo bolo väčšou výzvou, Horizon alebo nakrúcanie jeho Oscarmi oceneného Dances with Wolves (Taniec s vlkmi), Costner povedal, že nové filmy – na ktorých písal šesť rokov – boli ťažšie. „To je zatiaľ najväčší boj. Nakrútil som Taniec s vlkmi za 106 dní. Film, ktorý práve vidíte, som nakrútil za 52. Veľa som sa naučil a bol som schopný použiť každý trik v knihe, aby som tento film priniesol publiku – a je ich štyri.“

Horizon tiež hrajú Sienna Miller, Sam Worthington, Jena Malone, Abbey Lee, Michael Rooker, Danny Huston, Luke Wilson, Isabelle Fuhrman, Jeff Fahey, Will Patton, Tatanka Means, Owen Crow Shoe, Ella Hunt a Jamie Campbell Bower.

Costner produkuje spolu s Howardom Kaplanom a Markom Gillardom. Filmy prichádzajú viac ako tri desaťročia po tom, čo Costner získal Oscara za réžiu Taniec s vlkmi, ktorý tiež vyhral cenu pre najlepší film.

Zdroj: The Hollywood Reporter