Skip to main content

V rozhovore pre Vanity Fair’s Hollywood Issue podrobne opísala Jenna Ortega svoju úlohu dcéry obľúbenej postavy Winony Ryderovej vo filme Pokračovanie Beetlejuice, Beetlejuice Beetlejuice.

„Neviem, čo všetko smiem povedať, ale budem Lydia Deetzová dcéra, odhalila. „Je zvláštna, ale iným spôsobom a nie tak, ako by ste predpokladali, povedala by som. Vzťah medzi Lydiou a Astrid, mojou postavou, je veľmi dôležitý. A je to tiež skutočne divné, pretože ide o veľa doháňania a spojenie kúskov toho, čo sa v Lydiinom živote odvtedy odohralo, čo je pekné, myslím si, pre každého, kto má rád postavu a teší sa na jej opätovné zobrazenie,“ povedala.

Hollywood Reporter ako prvý informoval, že Ortega bude hrať dcéru Ryderovej Lydie už na začiatku roku 2023, pričom poznamenal znovuzjednotenie hviezdy seriálu Wednesday s filmárom Timom Burtonom.

Keď sa VF pýtala na dynamiku medzi jej Astrid a zvláštnou gotickou Lydiou, Ortega zdieľala: „Nejde k opačnému koncu spektra, ale akýkoľvek dieťa, ktoré sa stáva tínedžerom, chce byť vzdialený od svojich rodičov. Myslím si, že okamžite len bojujú proti čomukoľvek, čo ich rodič miluje. Takže je tu trochu toho. Nie som oblečená v ružovom a nie som roztleskávačka, ale trochu som proti minulosti alebo histórii mojej mamy. Celkom dosť sa hádame.“

Bývalá hviezda filmu Scream, ktorá nedávno opustila túto franšízu, tiež zdieľala niektoré zákulisia o produkcii, ako napríklad obnovu fiktívneho mesta z Beetlejuice, Winter River, Connecticut, v Vermonťanu, ktoré slúžilo aj ako filmové miesto pre klasiku Tima Burtona. Film dokončili koncom minulého roka.

„Znovu postavili Winter River, čo bolo šialené. Všetci miestni boli veľmi nadšení. Ale dokázali sme dokončiť všetky naše veci z Winter Riveru, takže keď prišla do dvora, mohli to všetko zobrať,” spomínala. „Pamätám si, že na mieste bola v poslednom týždni veľmi divná energia. Pre veľa členov obsadenia, ktorí opäť videli Vermont, bolo divné ponáhľať taký sentimentálny okamih pre nich, znova vidieť ten dom a byť spolu a znova sa volať rovnakými menami.“

Pokračovala: „Ale až do posledného dňa, mám pocit, že nakrúcanie bolo oslavou toho, že každý bol znova pokope a opäť sa robili praktické efekty. Bol to asi najšťastnejší, aký som videla Tima na mieste, kde tlieskal pri monitore a kričal a smial sa, čo bolo skutočne, veľmi dojemné.“

Sequel začali produkovať v máji 2023 uprostred začiatku štrajku spisovateľov, s hotovým scenárom od showrunnerov seriálu Wednesday, Alfreda Gougha a Milesa Millara. Keď v júli začal štrajk hercov, film sa musel podľa predpisov SAG-AFTRA zastaviť, s len niekoľkými dňami zostávajúcimi na produkciu. Keď sa štrajk hercov vyriešil, film sa vrátil do Vermotnu, aby dokončili.

Beetlejuice Beetlejuice vstúpi do kín 6. septembra.

Získajte scoop prví! Aktuálne správy a rozhovory o komiksoch, sci-fi, hororoch a ďalších.

Pošlite nám tip pomocou nášho anonymného formulára.

Zdroj: The Hollywood Reporter