Jednofázové elektromotory pre 230V sieť za dostupné ceny a vždy skladom

Ako už zo samotného označenia týchto elektromotorov vyplýva, jednofázové elektromotory sú určené na napájanie z jednofázovej 230V siete. Vďaka tomu sú vhodným pohonným zariadením, ktoré je možné využiť v rôznych podmienkach, najčastejšie v domácich, resp. všade tam, kde nie je k dispozícii trojfázové napájanie. Napriek svojej jednoduchej konštrukcii sú v mnohých ohľadoch veľmi zaujímavou voľbou.

Ako pracuje jednofázový elektromotor?

jednofazove elektromotory 230v
Jednofázový elektromotor

Jednofázové elektromotory 230V sú koncipované tak, aby boli napájané z jednofázovej siete striedavého prúdu s frekvenciou 50/60 Hz. Z pohľadu záujemcov o nový elektromotor často dochádza k porovnávaniu jednofázových a trojfázových elektromotorov. Hoci oba typy elektromotorov pracujú na princípe elektromagnetickej indukcie, sú medzi nimi pomerne výrazné rozdiely. Tým prvým je, že jednofázový elektromotor je napájaný z 220/230V siete a tiež, že statorové pole jednofázového motora sa neotáča.

Rovnako si pri výbere jednofázového elektromotora treba uvedomiť, že nie je možné aby sa rozbehol samočinne, resp. na svoj rozbeh potrebuje napríklad kondenzátor. Pri jednofázových elektromotoroch tiež rozlišujeme spustenie do záťaže, kedy je od motora vyžadovaný vyšší rozbehový moment a postupné spustenie s minimálnou záťažou. Vďaka týmto vlastnostiam, je možné jednofázové elektromotory 230V používať na pohon tých najjednoduchších zariadení, ale taktiež si poradia s aplikáciami s vyššou záťažou, ako sú napríklad generátory, kompresory či miešadlá.

Jednofázové elektromotory máme vždy skladom

elektromotory skladomAk už máte vyhliadnutý nový jednofázový elektromotor, uvedomujeme si, že sa vám naňho nechce príliš dlho čakať. U nás máme mimoriadne veľké skladové zásoby všetkých typov jednofázových elektromotorov vrátane náhradných dielov a príslušenstva. Vďaka našim skladovým zásobám vám vieme garantovať nielen tú najvýhodnejšiu cenu nového elektromotora ale aj rýchle dodanie.


Viac informácií nájdete na:
https://catchthemes.com/support-forum/users/kelheimsk/
https://www.forexfactory.com/kelheimsk

You Might Also Like