Skip to main content


Nový film ‚Orion and the Dark‘ predstavuje mladého chlapca a jeho najväčší strach

Podľa knihy Emmy Yarlett a napísané scenáristom filmu ‚Being John Malkovich‘ Charlie Kaufmanom, najnovší film spoločnosti DreamWorks Animation pochádza od režiséra debutojúceho v celovečernom filme Seana Charmatz a je naplánovaný na premiéru 2. februára 2024. Autor článku: ABBEY WHITE.

Prvý pohľad na Orion a Dark od Netflixu

Prvý pohľad na nadchádzajúci film ‚Orion and the Dark‘ od Netflixu sľubuje sladké dobrodružstvo od autora scenára filmu ‚Being John Malkovich‘ Charlie Kaufmana. Nový animovaný film spoločnosti DreamWork je režisérom debutojúcim Seanom Charmatzom. Film je založený na knihe Emmy Yarlett s rovnakým názvom a v hlavných úlohách sa predstavia Jacob Tremblay a Paul Walter Hauser.

Postava Orion

Tremblay hraje Oriona, plachý, nenápadný, so skrytým tajným obdivom – bežný dieťa na základnej škole. Ale pod touto normálnou vonkajškosťou je plný dospievajúcej úzkosti. Kým sa obáva vecí ako včely, psy, oceány, vlny mobilných telefónov, vražedné klauny a pád z útesu, jedna vec je pre Oriona viac než čokoľvek iné strašná: tma. Tú musí čeliť každú noc, ale keď sa jeden večer jeho strach objaví pri jeho posteli, Orion je odvlečený do tmavého sveta (Hauser) v dobrodružnej horskej dráhe po celom svete.

Cesta za odvahu

Na tejto ceste sa Dark snaží dokázať, že v noci niet čoho sa báť a Orion musí čeliť otázke, či dokáže prestať nechať svoje obavy ovládať jeho život, naučiť sa akceptovať neznáme a objať radosť zo života. Film produkoval Peter McCown a výkonný producent je Walt Dohrn a Bonnie Arnold. Orion a Dark nabádajú deti v divokom a neznámom svete, kde je všetko väčšie a každý vie o niečo viac, pozrieť sa strachu do očí a predstaviť si, že nemusí byť taký desivý, ako by sa mohlo zdať.

Premiéra filmu

‚Orion and the Dark‘ má premiéru na Netflixu 2. februára 2024.

Zdroj článku: The Hollywood Reporter