Skip to main content

Používatelia stratili celkovo viac ako 80 miliónov dolárov v rôznych podvodoch s kryptomenou.

Podvodníci vydávajúci sa za spoločnosť Tesla a za generálneho riaditeľa SpaceX Elona Muska pripravili zákazníkov o viac ako dva milióny dolárov v kryptomene a to len za ostatných šesť mesiacov. V pondelok o tom informovala Federálna obchodná komisia Spojených štátov.

„Sľuby garantovaného obrovského výnosu alebo tvrdenia, že sa vaša investovaná kryptomena zdvojnásobí sú vždy znakom, že ide o podvod, “

Podvodníci sa už roky vydávajú za Elona Muska, aby obrali používateľov sociálnych sietí o ich majetok v podobe kryptomeny. Na sociálnych sieťach ako Twitter sa snažia oklamať používateľov použitím rovnakej fotky ako má Musk a pozmenením jeho mena. Vydávajúc sa za neho požiadajú používateľa, aby poslal elektronické peniaze do konkrétnej peňaženky a sľubujú, že na oplátku mu vrátia väčšiu sumu. Podvody porušujú pravidlá Twitteru o klamlivých účtoch, no správcom sa nedarí túto aktivitu potlačiť. Preto zostáva bežnou súčasťou sociálnej siete.

Informáciu o stratených dvoch miliónoch dolárov zverejnila v pondelok Federálna obchodná komisia v rozsiahlejšej správe o kryptomene. Od minulého októbra spotrebitelia nahlásili stratu viac ako 80 miliónov dolárov v podvodoch s kryptomenou. Hodnota sa zvýšila za rok až desaťnásobne. Jedna osoba takto priemerne stratí 1900 dolárov.

Sám Elon Musk sa minulé leto stal jedným z cieľov najväčšieho podvodu s bitcoinom na Twitteri. Počas jedného z najväčších narušení bezpečnosti v histórii Twitteru bol napadnutý účet Elona Muska, prezidenta Baracka Obamu, prezidenta Joea Bidena, Billa Gatesa a dokonca aj spoločnosti Apple. Podvodníci cez tieto účty propagovali podvod s bitcoinom. Útočníci zarobili takmer 120 000 dolárov. Kvôli podvodu musel Twitter na niekoľko hodín zablokovať všetkým overeným účtom možnosť pridávať príspevky.

Summary
Imitátori Elona Muska obrali ľudí o dva milióny dolárov v kryptomene
Article Name
Imitátori Elona Muska obrali ľudí o dva milióny dolárov v kryptomene
Description
Podvodníci vydávajúci sa za spoločnosť Tesla a za generálneho riaditeľa SpaceX Elona Muska pripravili zákazníkov o viac ako dva milióny dolárov v kryptomene a to len za ostatných šesť mesiacov.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo