Skip to main content

IMAX uvádza zremastrovaný koncertný film „Queen Rock Montreal“ s prispieťím členov kapely Briana Maya a Rogera Taylora

Kinofilmy koncertov zažívajú renesanciu, IMAX predstavuje dynamicky zremastrovanú verziu klasického vystúpenia skupiny Queen s Freddie Mercury, Brianom Mayom, Rogerom Taylorom a Johnom Deaconom, ktoré sa bude premietať v obmedzenom uvedení od 18. do 21. januára vo vybraných lokalitách IMAX.

Film „Queen Rock Montreal“ režiséra Saula Swimmera v produkcií Mercury Studios vychádza zo záznamu dvoch po sebe nasledujúcich predstavení v Montreale v roku 1981. Pre vytvorenie obrazu bol pôvodný 35mm negatív prečítaný v 4K rozlíšení a obnovený pre toto uvedenie u spoločnosti OnSight, londýnskej postprodukčnej spoločnosti a v IMAX.

Piesne boli remíxované z verzie koncertu 5.1 z roku 2007 a teraz sú prezentované v zvukovom formáte IMAX 12.0. Obnovu zvuku dokončil tím v londýnskom štúdiu Halo, kde spolupracoval s Krisom Fredrikssonom a Justinom Shirley-Smithom z Queen Productions. Brian May a Roger Taylor prehliadli a schválili prácu v londýnskom kine BFI IMAX. Bruce Markoe, senior viceprezident postprodukcie IMAXu, uviedol, „šlo o veľa spätnej väzby a recenzie v IMAX ako súčasti remastrovacieho procesu.“

Zoznam skladieb

K zoznamu skladieb patria hity ako „Somebody To Love,“ „Under Pressure,“ „Another One Bites the Dust“ a „Bohemian Rhapsody.“

Odozvy

Walt Versen, veterán hudobného a zábavného priemyslu, ktorý bol šéfom bezpečnosti kapely počas vystúpenia v roku 1981, povedal po zhlédnutí filmu v IMAX: „Nemohol som uveriť, aký to malo účinok, vidieť tvár Freddieho Mercuryho vo výške 30 stôp – to je tá kapela, s ktorou som cestoval.“ Dodáva, že vidí „náboj“ vo výkone, keďže sa Queen dohodli na nakrúcaní koncertného filmu naživo, ale premiestnili sa zo svojich pôvodne plánovaných miest. (Versen je momentálne producentom dokumentu s názvom Play the Game: A Jock & Roll Story, príbeh o tom, ako on a malá skupina futbalistov z Northwestern sa stali ochrankou kapely Queen.)

Kapela Queen s filmom z roku 2018 Bohemian Rhapsody zarobila 910 miliónov dolárov a vyhrala štyri Oscary.

Markoe potvrdil, že IMAX skúma ďalšie „možnosti“ pre koncertné filmy vo svojom formáte.

Zdroj

Prečítajte si celý článok na The Hollywood Reporter.