Halloween mód vo Fortnite vás premení na vraždiaceho ducha

fortnite halloween

Vstaňte z mŕtvych a lovte ostatných hráčov.

Počítačová hra Fortnite tento týždeň odštartovala svoju každoročnú udalosť pri príležitosti oslavy Halloweenu s názvom „Fortnitemares“.  Tento rok môžete hrať v podobe vraždiaceho ducha.

V tohtoročnom Fortnitemares móde je ostrov v hre preplnený strašidelnými prvkami – visí nad ním tajomná hmla, domy sú ozdobené strašidelnými dekoráciami a dokonca sa dá nájsť aj chatrč čarodejnice obklopená pojazdnými metlami. No hlavná udalosť Fortnitemares prichádza až keď v hre umriete. Po vašom nešťastnom odchode sa vrátite späť na ostrov v podobe ducha a môžete loviť a robiť si žarty z ostatných živých hráčov.

Ako duch môžete konzumovať materiály, predmety na liečenie, zbrane a dokonca aj nadprirodzené sily inšpirované Marvelom. Tie sú roztrúsené po mape, aby ich živí hráči nemohli proti vám použiť. Ak budete nehybne stáť, vaše telo sfarbené do fialova zmizne. Takto sa môžete schovať priamo pred očami ostatných, no napriek tomu vás môžu zbadať kvôli vašim viditeľným žiariacim očiam. Pri boji s protivníkom zblízka miesto zbraní môžete použiť ostré pazúry.

Možno najdôležitejšia je schopnosť, vďaka ktorej môžete ľahko nájsť ľudí vo vašej blízkosti.

„Preskenujete“ okolie, a ak niekoho nájdete, uvidíte malý červený indikátor ich polohy na mape a na vašej obrazovke. Táto funkcia o tom tiež upozorní duchov vo vašom okolí, takže môžete spolu loviť zostávajúcich hráčov, ktorí ešte zostali nažive.

Duchovia úplne zmenia dynamiku hry Fortnite. Nebudem sa chcieť púšťať do súbojov, keď každý hráč, ktorého zabijem sa môže vrátiť v podobe ducha a pomstiť sa mi. Ak by som zostal posledný nažive, budem musieť byť neustále v strehu a vyvarovať sa nebezpečným hordám duchov.

Neviem, či sa mi podarí prežiť s toľkými duchmi za chrbtom, ale určite sa pri pokuse o to zabavím. Ak nakoniec zomriem, rád sa vcítim do roly strašidelného ducha a budem terorizovať živých.

V predošlých verziách udalosti Fortnitemares tvorcovia pridali do hry zombie a aj výzvu, v ktorej ste sa mohli pokúsiť zabiť obrovské monštrum. Príležitosť vstať z mŕtvych je ďalším príkladom toho, že spoločnosť Epic pracuje na tom, aby v hre poskytovala nové zážitky aj počas udalostí, ktoré sú venované oslavám rôznych sviatkov. Tohtoročná udalosť Fortnitemares končí 3. novembra, takže stále vám zostáva čas na „duchárčenie“. V hre môžete osláviť Halloween na virtuálnom koncerte hviezdy reggaetonu J Baldvina.


Zdroj: theverge.com

You Might Also Like