Skip to main content

V januári internetový magazín Protocol odhalil, že spoločnosť Google pracuje na lacnejšej verzii Google Chromecast s maximálnym rozlíšením 1080p. Nová žiadosť spoločnosti Google adresovaná Federálnej komunikačnej komisii (prostredníctvom portálu Droid-Life) naznačuje, že toto zariadenie môže byť skutočne na ceste k používateľom.

Upozorňujeme, že podanie žiadosti priamo nepotvrdzuje nový a lacnejší Chromecast. Zatiaľ je jednoducho označený ako „Google G454V”. Neunikli žiadne fotografie potenciálneho produktu. Žiadosť opisuje produkt ako „bezdrôtové zariadenie”.

No dostupný diagram, ktorý môžete vidieť nižšie môže dokazovať existenciu novej verzie zariadenia:

google chromecast

„EUT” označuje zariadenie, o ktorom hovoríme, a tento diagram je mapou všetkých jeho prepojení. Všimnite si, že je priamo za LCD displejom a nie je k nemu pripojený žiadnymi káblami. Jediný kábel, ktorý je k nemu pripojený je USB napájací kábel.

Má aj diaľkový ovládač (dole vľavo – Remote Controller) a bol testovaný na streamovanie v rozlíšení 1080p:

google chromecast

Namiesto Chromecastu by to teoreticky mohol byť iný druh zariadenia, ktorý by ste umiestnili za obrazovku. Ale nezdá sa dosť pravdepodobné, že by to bol napríklad bezdrôtový reproduktor Nest.

Jediné zariadenie s diaľkovým ovládačom a napájaním cez USB, ktorý sa pripája priamo k obrazovke bez ďalších káblov je Google Chromecast. Takže by bolo veľmi prekvapujúce, ak to nebude práve on.

Koľko bude stáť nový Google Chromecast?

Nie každé zariadenie, ktoré sa v USA dostane na Federálnu komunikačnú komisiu príde aj na trh. No výrobcovia zvyčajne nepodávajú žiadosť, kým nie sú relatívne blízko k jeho dokončeniu. Cenu lacnejšieho Chromecastu môžeme očakávať koncom tohto roka. Dnes stojí Google Chromecast 4 približne 70 €. Uvidíme, ako nízko sa tento gigant rozhodne cenu potlačiť.

Obrázky: theverge.com

Summary
Google Chromecast bude možno lacnejší
Article Name
Google Chromecast bude možno lacnejší
Description
V januári magazín Protocol odhalil, že spoločnosť Google pracuje na lacnejšej verzii Google Chromecast s maximálnym rozlíšením 1080p.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo