Skip to main content

37. diel monšter franšízy od spoločnosti Toho sa bude premietať v obmedzenom režime v kinách od 26. januára.

BY ETAN VLESSING

Divoké zničenie ikonického kaiju

Úžasné zničenie, ktoré legendárne monštrum kaiju spustošilo v povojnovom Japonsku, bude možné vidieť, keď čiernobiela verzia filmu Godzilla Minus One príde do kín neskôr tento mesiac. 37. oriešok v dlhotrvajúcej monšter franšíze od spoločnosti Toho International je, predsa len, historická dráma zobrazujúca Godzillu, ktorá siaha po znehodnotení, kým sa Japonsko snaží zotaviť po druhej svetovej vojne.

Takže novo remastrovaná čiernobiela verzia je vhodná pre špeciálne týždenné premietanie v kinách, ktoré Toho vyhlásilo ako „poďakovanie“ fanúšikom, po tom ako farebná verzia Godzilla Minus One prekročila zárobok 50 miliónov dolárov v domácom trhovisku.

Premiéra a dej filmu

Verzia Godzilla Minus One/Minus Color mala premiéru v Japonsku 12. januára a do amerických kín dorazí 26. januára na obmedzené premietanie. Príbeh filmu začína v záverečných dňoch druhej svetovej vojny, keď kamikaze pilot Koichi (Ryunokuke Kamiki) sa rozhodne neumrieť za svoju krajinu, ale radšej predstierať problémy s motorom a pristáť na ostrovnej vojenskej základni.

Bohužiaľ, zvolil si nesprávny moment, pretože na scénu práve vstúpila Godzilla a kamkoľvek sa vydá, tam pácha spúšť. Režisér a scenárista filmu Takashi Yamazaki, ktorý je tiež zodpovedný za špeciálne efekty, povedal, že je „veľmi šťastný“ z prijatia filmu Godzilla Minus One v Severnej Amerike doteraz.

Čiernobiela verzia prináša nový zážitok

Ale čiernobiela verzia sľubuje realistický a dokumentárny pohľad na Godzillu, ako tento legendárny monšter ničí Tokio. „Godzilla Minus One/Minus Color prinesie divákom nový a životný zážitok a dúfam, že budú triasť sa s novým druhom hrôzy!“ dodal Yamazaki.

Úspechy filmu

Godzilla Minus One je teraz najväčším trhoviskom japonského hraného alebo animovaného filmu, ktorý kedy bol uvedený na americkom trhu. Film je tiež na krátkom zozname Akadémie pre najlepšie vizuálne efekty.