Skip to main content

Google od 10. januára prepustil viac ako tisíc zamestnancov z rôznych oddelení. Správou generálneho riaditeľa Sundara Pichaia je pripraviť sa na ďalšie škrty.

„Máme ambiciózne ciele a tento rok budeme investovať do našich hlavných priorít,“ povedal Pichai všetkým zamestnancom Google v stredu vo vnútornom memorande, ktoré bolo zdieľané so mnou. „Realita je taká, že aby sme vytvorili kapacitu pre túto investíciu, musíme robiť ťažké rozhodnutia.“

Zatiaľ medzi tieto „ťažké rozhodnutia“ patrili prepúšťania a reorganizácie v oddeleniach hardvéru Google, predaja reklamných priestorov, vyhľadávania, nákupov, máp, politiky, základného inžinierstva a tímoch YouTube.

„Tieto eliminácie pozícií sú nie na úrovni minuloročných redukcií a nebudú zasahovať do každého tímu,“ napísal Pichai vo svojom memorande – odkaz na to, keď Google minulý rok v tomto čase prepustil 12 000 zamestnancov. „Avšak viem, že je veľmi ťažké vidieť kolegov a tímy postihnuté.“

Pichai povedal, že prepúšťania tento rok sú o „odstránení vrstiev na zjednodušenie vykonávania a zvýšenie rýchlosti v niektorých oblastiach.“ Potvrdil to, čoho sa mnohí v Googli obávali: že prídu ďalšie „eliminácie úloh“.

„Mnohé z týchto zmien boli už oznámené, hoci aby som bol úprimný, niektoré tímy budú pokračovať v konkrétnom rozhodovaní o alokácii zdrojov počas roka tam, kde to bude potrebné, a niektoré role môžu byť ovplyvnené,“ napísal.

Hovorca spoločnosti Google nemal žiadny ďalší komentár.

Príkazový riadok

/ Spravodaj od Alexa Heatha o vnútorných diskusiách v technologickom priemysle.

E-mail (vyžadovaný)
PRIHLÁSIŤ SA
Odoslaním vášho e-mailu súhlasíte s našimi Podmienkami a Oznámením o ochrane osobných údajov. Táto stránka je chránená reCAPTCHA a Ochranným predpisom o súkromí a Podmienkami služby Google.