Skip to main content

Spoločnosť Square Enix už nás informovala, že pracuje na DLC (stiahnuteľnom obsahu) pre Final Fantasy XVI. Ale počas Game Awards sme sa dozvedeli, že pracuje nie na jednom, ale na dvoch DLC kapitolách, pričom jedna z nich je k dispozícii… práve teraz. Pozrite si trailer tu.

Prvá DLC kapitola, Ozveny Padlých (Echoes of the Fallen), je nová príbehová kapitola, ktorá sa odohráva pred finálnou bitkou. Hráči uvidia celú partiu pracujúcu spoločne (úprimne, až sa mi z toho tisli slzy do očí) na vyšetrovaní — čoho iného — ďalších zdevastovaných kryštálov. V DLC bude Clive môcť tiež ovládať ikonickú zbraň Buster Sword z Final Fantasy VII, ako aj získať chiptune verziu piesne z FFXVI „Away“. Je k dispozícii práve teraz, ale v obchode PlayStation som zatiaľ nenašiel odkaz.

Druhá DLC kapitola, Pribúdajúca Vlna (The Rising Tide), napravuje jednu z neprehliadnuteľných chýb FFXVI tým, že vzdáva úctu eikon Leviathan. Hoci toto volanie bolo v základnej hre vynechané zo zoznamu eikonických (heh) volaní, v Pribúdajúcej Vlne bude Clive môcť nakoniec bojovať s vodným drakom. Spustenie DLC je naplánované na jar 2024.