Skip to main content

Redaktori si sú nejednotní ohľadom ‚The Marvels‘: Beztiažna zábava verzus “úplná bieda”

Čo si kritici myslia o návrate Carol Danvers a najnovšom pokuse Marvelu bojovať proti najväčšiemu zlu: únave z superhrdinov.

Od JAMESA HIBBERDa,

Dokáže ‚The Marvels‘ zastaviť nedávnu sériu priemerných filmov od Marvelu? Podľa prvých recenzií kritikov je odpoveď záporná. Najnovší titul Marvel Cinematic Universe je prijímaný skôr priemerne, pričom jeho skóre na stránke Rotten Tomatoes práve pri vstupe je v strednej päťdesiatke, čo by z neho robilo jeden z najslabších filmov MCU vôbec.

Zaujímavé je, že mnohé reakcie na ‚The Marvels‘ sú tiež silne polarizované – niektorí trvajú na tom, že film je skvelá zábava, zatiaľ čo iní ho označujú za „úplnú biedu“, „ťažkopádne bezduché“ a „nové dno“ pre Marvel. Vo všeobecnosti sa zdá, že tradičnejšie spravodajské kanály sa skôr prikláňajú k názoru proti filmu (výnimkou je recenzia Hollywood Reportera), zatiaľ čo niektoré webové stránky zamerané viac na fanúšikov sú oveľa pozitívnejšie. Celkovo sa zdá, že čím viac človek investoval do sledovania všetkých predchádzajúcich filmov a televíznych programov MCU, tým je pravdepodobnejšie, že mu bude ‚The Marvels‘ sympatické – a pochopí ho.

Priestor dostala aj ženská trojica superhrdinky

Vo filme ‚The Marvels‘ sa Carol Danvers, známa ako Captain Marvel (Brie Larson), spojí s Kamalou Khan, známou ako Ms. Marvel (Iman Vellani), a s Carolinou odcudzenou neterou, astronautkou kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris), aby zachránili vesmír. Prvé reakcie na sociálnych sieťach v utorok večer sú, ako obvykle, prevažne nadšené („niektoré z najlepších akčných scén a komédie od Marvelu doposiaľ!“). Ale kritici prišli so skôr záporným názorom, celkovo však vysoko hodnotili herecké obsadenie, najmä Vellani.

Reakcie kritikov:

Associated Press: “Ako to už býva zvykom pri pokusoch o Marvel o ženskú moc, cíti sa to trochu prehnane na všetkých nesprávnych miestach a neangažuje sa s žiadnym špecifickým alebo unikátnym ženským pohľadom. Keď sa naše tri hrdinky obliekajú, robia to mimo obrazovky a objavujú sa s novými účesmi a make-upom. Vyzerajú ako ich najlepšie ja a budú takto naďalej vyzerať aj počas strhujúceho boja, ktorý niektoré z ich uniforiem roztrhne, ale nenechá ani mihalnicu mimo miesta. Myslela som si, že sme dosiahli stav, kedy naše ženské superhrdinky preferujú praktické účesy.“

Úspešnú otváraciu víkendovú návštevnosť ovplyvní neprítomnosť hercov

Produkcia smeruje k skromnému otváracímu víkendovému zisku 60 – 65 miliónov dolárov, čo je menej ako bolo pôvodne predpokladaných 75 – 85 miliónov dolárov pred niekoľkými týždňami – čo by z neho robilo jedno z najnižších otvorení MCU vôbec od čias 33 dielov (najnižšie je úvodný domáci zisk filmu ‚The Incredible Hulk‘ z roku 2008 vo výške 55,4 milióna dolárov, neupravených na infláciu). Tržby ‚The Marvels‘ budú pravdepodobne ovplyvnené tým, že herci nemôžu robiť žiadnu publicitu kvôli štrajku hercov.

Zdroj: The Hollywood Reporter