Skip to main content

Ridley Scottov „Napoleon“ má už stanovený dátum premiéry v Číne

Výpravný historický epos s vysokým rozpočtom sa otvorí v Číne 1. decembra, teda týždeň a pol po svojom štarte v Severnej Amerike. Ridley Scottov Napoleon nasmeroval svoju cestu do Číny. Veľkolepý historický epos si už zabezpečil možne lukratívny dátum uvedenia do čínskych kín práve 1. decembra, podľa informácií z viacerých čínskych médií.

Film Napoleon je dielom Apple Original Films a Sony Pictures. Film bude premietaný v severoamerických kinách od 22. novembra, distribúciu zabezpečuje Sony Pictures a neskôr sa objaví aj na streamovacej platforme Apple TV+.

Obsadenie a obsah filmu Napoleon

Písaný Davidom Scarpom je film nádhernou ukážkou doby, ktorá trvá celých dve hodiny a 38 minút. Hviezdnym hereckým obsadením je nositeľ Oscara Joaquin Phoenix, ktorý stvárnil francúzskeho vojenského veliteľa a neskôr despota Napoleona Bonaparte-a. Vanessa Kirby si zahrala jeho manželku, cisárovnu Joséphinu. Film sleduje Bonaparteov raketový vzostup od artilérijského veliteľa k Napoleonovi I., cisárovi Francúzska a zachytáva aj významné vojenské akcie, ako sú bitky pri Austerlitzi a pri Waterlo.

Predchádzajúce úspechy na čínskom trhu

Film Oppenheimer od Universalu dokázal už skôr tento rok, že dlhší čas behu a ťažké historické témy nie sú pre čínskych divákov žiadnym problémom. Toto historické drama zarobilo 61 miliónov dolárov, čo je druhý najlepší výsledok v rámci čínskeho trhu v kariére Christophera Nolana, hneď za filmom Interstellar z roku 2014 (139 miliónov dolárov).

Pretože väčšina jeho klasických filmov bola uvedená na trh ešte skôr, ako sa Čína stala silou v box office, najlepšími výsledkami Ridleyho Scotta v krajine sú film Martian (2015) s 94,9 miliónom dolárov a film Alien: Covenant (2017) s 45,4 miliónom dolárov.

Budúce aktualizácie a informácie

Ešte viac informácií nás čaká.

Zdroj: The Hollywood Reporter