Skip to main content

Chad Stahelski konečne nakrúti dlho pripravovaný film Highlander. Režisér, ktorý pracuje na projekte od roku 2016, si ho teraz zvolil za svoj najbližší film.

V hlavnej úlohe filmu Highlander, ktorý je novým stvárnením rovnomenného filmu z roku 1986 s Christopherom Lambertom, Seanom Connerym a Clancy Brownom ako nesmrteľnými bytosťami, ktoré musia bojovať o získanie väčšej moci, sa predstaví Henry Cavill. Ako hovorí tagline filmu: „môže zostať len jeden“ nesmrteľný.

Zapálenie zelenej lampy pre film Highlander je súčasťou rozsiahlej novej dohody, ktorú Stahelski a spoločnosť Lionsgate oznámili v utorok. Dohoda poskytne Stahelskému dohľad nad dvoma franšízami: Highlander a John Wick, pričom tieto franšízy rozšíri aj do televízie (Wick sa v televízii objavil minulý rok s The Continental).

„Táto dohoda rozširuje skvelý tvorivý vzťah, ktorý sme už mali na John Wick a rozširuje ho na našu franšízu Highlander,“ povedal Joe Drake, odchádzajúci predseda skupiny Lionsgate Motion Picture Group a Adam Fogelson, predseda MPG. „Od začiatku bol Chad tvorivou silou definujúcou svet Wick; keď pokračujeme vo vízipách o budúcnosti tohto sveta, chceme, aby nám Chad – spolu s Basilom Iwanykom a Ericou Lee z Thunder Road – pomáhal viesť nás a v každom kroku stratégovať. Táto dohoda to robí oficiálnym a tešíme sa na jeho istú ruku a tvorivé vstupy nielen na filme, ktorý nakrúca, ale aj na ďalších príbehoch, ktoré z neho vzniknú. Je to pravý vizionár a sme nadšení, že ho máme v našom kúte.“

Stahelskiho partnermi na projekte Highlander budú producent Neal H. Moritz and dedičstvo Petera S. Davisa, zosnulého producenta pôvodného filmu.

„Som rád, že môžem rozvíjať svoj vzťah s Lionsgate v tejto novej dozornej úlohe pre vesmír John Wick a jeho ďalšiu expanziu,“ povedal Stahelski. „John Wick je mi tak blízky k srdcu a pokračovať v jeho starostlivosti bude pre mňa skvelá zábava. Som tak šťastný, že tiež spustím ďalšiu franšízu s Highlanderom, svetom, ktorý je tak bohatý na pútavé príbehy, ktoré majú byť povedané.“

Čo sa týka nadchádzajúceho programu, John Wick má spinoff The Ballerina, ktorý má vyjsť 7. júna. Film režíroval Len Wiseman, obsahuje kameo Keanu Reevesa a hraje v ňom Ana de Armas. Lionsgate tiež diskutuje o piatom filme Wick.

Stahelski hovoril o Highlanderovi často v rozhovoroch počas rokov. Režisér povedal The Hollywood Reporter v roku 2020: „Je to proste ťažký oriešek, pretože majetok Highlanderu je tak komplexný a mytológia tak hlboká. Ale pokúsiť sa urobiť to naše a byť trochu verný pôvodnému, a zároveň to urobiť tak, aby to bolo naše, je trochu zložité. Nechceme robiť remake. Nechceme robiť reinováciu. Chceme urobiť niečo čerstvé, čo využíva mytológiu toho, čo všetci milovali z prvého filmu.“

Stahelski začal vo svete kaskadérov a pracoval na prvom filme John Wick so spoločníkom Davidom Leitchom, ktorý tiež režíroval viacero blockbusterov. Stahelskiho zastupuje WME a právnička Tara Kole.

Získajte nové informácie prví! Aktuálne správy a rozhovory o komiksoch, sci-fi, horore a ďalších žánroch.

Zdroj: The Hollywood Reporter