Skip to main content

Brzdový elektromotor je univerzálnym pohonným zariadením, ktoré sa hodí na bežné aj priemyselné aplikácie. Ako už z jeho názvu vyplýva, ide o elektromotor, ktorý je vybavený integrovaným brzdovým mechanizmom. Ten môže byť ovládaný rôznymi spôsobmi, no my sa teraz zamerajme na elektromotory vybavené elektromagneticky ovládanou brzdou. Na čo sú vhodné a v čom spočívajú ich najdôležitejšie výhody?

Svoje hlavné využitie si brzdové elektromotory nachádzajú všade tam, kde je potrebné dosiahnuť vysoký brzdný moment. Ďalej tam, kde treba dosiahnuť krátku spínaciu dobu a v prostredí s extrémnymi podmienkami. Elektromagneticky ovládaná brzda elektromotora vyniká svojou jednoduchou ovládateľnosťou a perfektne sa dajú využiť aj v spolupráci s prevodovkami pri tých aplikáciách, kedy sa vyžaduje stupňovitá zmena rýchlosti.

brzdovy elektromotor

Elektromotor 0,75KW typ 1ALBR 801-2

Brzdové elektromotory radu ALBR a LCBR

Brzdové elektromotory v našej ponuke nájdete s označením ALBR a LCBR, pričom k dispozícii sú v 4 variantoch podľa výstupných otáčok od 700, cez 900, 1 400 až po 2 900 ot./min. Po kvalitatívnej stránke spĺňajú tie najvyššie štandardy, spoľahnúť sa môžete na ich precízne spracovanie, moderný dizajn a široké montážne možnosti. Tieto motory umožňujú okamžité brzdenie. A to tým, že jedna trecia doska zabezpečuje mimoriadne rýchlu odozvu, bez zaťaženia sú tieto brzdové elektromotory schopné zastaviť už v priebehu pár desiatok sekúnd.

Rozmery ako pri bežnom elektromotore

Prepracované brzdové elektromotory, ktoré nájdete v našej ponuke, sa vyznačujú veľmi dôležitou výhodou. Vstavaná brzda nijako nemení rozmery motora, všetky komponenty súvisiace s brzdou, ako aj jej zdroj, sú zabudované v skrinke s konektormi. Rozmerovo si tak brzdový elektromotor nevyžaduje žiadne kompromisy, ani dodatočné konštrukčné úpravy na poháňanom zariadení.

elektromotor s brzdou

Elektromotor s brzdou

Brzdové elektromotory radu ALBR a LCBR sa vyznačujú tichou prevádzkou, vysokou bezpečnosťou a tiež rýchlou a stabilnou brzdou s jednoduchým ovládaním. Neváhajte sa na nás obrátiť a svoj nový brzdový elektromotor môžete mať už na ďalší pracovný deň.

Viac o produktoch nájdete na https://www.kelheim.sk/kategoria-produktu/elektromotory/elektromotory-s-brzdou/.


Zdroj: https://kelheim.sk/, https://pixabay.com/