Skip to main content

Prvý úplne elektrický vozidlo značky Jeep na americkom trhu, stredne veľký Wagoneer S, bude dostupný na nákup túto jeseň, podľa tlačovej správy.

Špecifikácie vozidla sú podobné, ako keď Jeep prvýkrát predstavil Wagoneer S v roku 2022: 600 koní, zrýchlenie z 0 na 60 míľ za približne 3,5 sekundy a mriežka podsvietená LED diódami. Ale ako podotýka Car and Driver, vlastník značky Jeep, Stellantis, zatiaľ nepotvrdil, či Wagoneer S obsahuje cieľový dojazd 400 míľ, ktorý spoločnosť oznámila pri prvom predstavení vozidla. The Verge sa obrátilo na Stellantis s požiadavkou o komentár.

Súvisiace
Jeep sa naplno venuje elektrickým SUV začínajúc vozidlom Recon pripomínajúcim Wrangler

Aj úplne elektrický Jeep Recon modelového roku 2025 je podľa webovej stránky Jeepu predpokladaný na predaj niekedy v roku 2024. Na rozdiel od modernejšie vyzerajúceho Wagoneer S, Recon vyvoláva staršiu éru Jeepov so svojím robustným, off-roadovým dizajnom.

Stellantis sľúbil uviesť na trh štyri úplne elektrické SUV modely značky Jeep v Európe aj v Severnej Amerike do konca roku 2025, a odhaduje sa, že úplne elektrický Jeep Wrangler EV dorazí na trh v roku 2028, podľa dokumentov odborovej organizácie United Auto Workers.