Skip to main content

Druhá sezóna seriálu HBO The Last of Us odštartuje v roku 2025. Nový ukážkový teaser, ktorý vypustila spoločnosť Max, potvrdil dátum a zároveň poskytol náhľad na ich ponuku na rok 2024.

Správy prišli po tom, čo showrunner Craig Mazin prezradil, že produkcia sa začne 12. februára 2024, čo je neskôr, ako bolo pôvodne plánované kvôli štrajkom Writers Guild of America a SAG-AFTRA. Napriek odkladu, práca na druhej sezóne stále pokračuje, pričom osnova je už pripravená a skript prvej epizódy bol predložený ešte pred štrajkom.

Nadchádzajúca sezóna sa bude odohrávať niekoľko rokov po prvej. Pravdepodobne pôjde o adaptáciu videohry The Last of Us Part II, ktorá dostane remastrovanú verziu pre PlayStation 5 dňa 19. januára 2024. Bella Ramsey (Ellie) a Pedro Pascal (Joel) sa vrátia, zatiaľ čo úloha Abby Anderson bola údajne už obsadená – hoci ešte musíme zistiť, kto túto postavu stvárni.

Okrem The Last of Us ukázal krátky teaser od Maxu tiež zábery z Euphoria, The White Lotus, And Just Like That a z prequelového seriálu k Stephen Kingovmu It, Welcome to Derry, ktoré všetky dorazia v roku 2025.

Súvisiace
Budúce sezóny The Last of Us môžu byť plné even viac infikovaných príšer
Najlepšia zábava roku 2023
Nový balíček Netflix a Max od Verizonu stojí $10 / mesiac s reklamami

Diváci, samozrejme, dostali tiež prvý pohľad na seriály, ktoré pristanú v roku 2024, ako nový odvodený seriál Batmana The Penguin, Curb Your Enthusiasm, Tokyo Vice a Hacks. Teaser tiež ukázal scény z druhej sezóny odvodeného seriálu od Game of Thrones, House of the Dragon, ktorého trailer bol predstavený skôr tento mesiac pred jeho vydáním budúce leto.