Skip to main content

Po víkende rokovaní po prepustení Sama Altmana z jeho pozície generálneho riaditeľa spoločnosti OpenAI, si nezisková rada firmy menovala nového generálneho riaditeľa: bývalý generálny riaditeľ Twitchu, Emmett Shear, prevezme dočasnú úlohu generálneho riaditeľa spoločnosti OpenAI od Miry Murati, ktorá verejne stála za Altmanom. Správu ako prvá priniesla The Information.

Zdá sa, že to uzavrelo dvere pre Altmanov odchod po jeho prepustení v piatok, keď rada vyhlásila, že nebol „konzistentne úprimný vo svojej komunikácii.“ Ako sme hlásili v sobotu, rada rýchlo začala diskutovať o návrate generálneho riaditeľa pod tlakom investorov a hrozbou hromadného odchodu zamestnancov.

Súvisiace:
Zmatky v OpenAI: čo bude nasledovať po prepustení Sama Altmana, domova ChatGPT?

V sobotu večer zdroje informovali The Verge, že zostávajúci členovia rady nestihli termín do 17:00 hodiny pacifického času na rezignáciu a obnovenie funkcie Altmana a jeho spoluzakladateľa Grega Brockmana, alebo čelia vlně rezignácií zamestnancov. Po uplynutí termínu začali húfy zamestnancov OpenAI na sociálnych sieťach zdieľať svoju podporu pre Altmana.

Altman sa dnes ráno vrátil do kancelárie OpenAI s tým, že to bude „prvý a posledný krát,“ keď nosí návštevnícky odznak – čo naznačující, že sa buď vráti do pozície generálneho riaditeľa, alebo sa už vôbec nevráti. Zdá sa, že po niekoľkých hodinách rokovania, je to to druhé.

Profil OpenAI vystrelil nahor od uvedenia ChatGPT, ktorý rýchlo sa stal jednou z najrýchlejšie rastúcich služieb vôbec a vyvolal zlatú horúčku v technologickej oblasti pre generatívnu AI. Odhady hodnoty spoločnosti nedávno dosiahli 80 až 90 miliárd dolárov. Skôr tento mesiac Altman ohlásil, že služba má viac ako 100 miliónov týždenných používateľov.

Pokračuje…