Skip to main content

Sean Bailey, producent, ktorý sa stal exekutívom a takmer 15 rokov dohliadal na divíziu hraných filmov štúdií Walt Disney, odchádza zo spoločnosti.

Zmeny v Disney: Sean Bailey končí, David Greenbaum preberá vedenie

David Greenbaum, ktorý viedol spoločnosť Searchlight Pictures spolu s Matthewom Greenfieldom, preberie novovytvorenú pozíciu prezidenta divízií Disney Live Action a 20th Century Studios. Greenbaum bude zodpovedať Alanovi Bergmanovi, spolupredsedovi Disney Entertainment.

Podľa oznámenia štúdia, ktoré bolo zverejnené v pondelok, bude Greenbaum v novej úlohe viesť kombinovanú skupinu štúdií, ktorá bude domovom oboch ikonických značiek filmov. Bude produkovať bohatú zbierku originálnych a dedičských projektov charakteristických pre každý z nich, určených pre kiná i streamovanie, zatiaľ čo zintenzívni spoluprácu v rámci produkčného portfólia.

Steve Asbell bude naďalej dohliadať na 20th Century Studios ako prezident.

Odchod Baileyho sa šepká už niekoľko týždňov, keďže jeho meno sa ocitlo na vrchole zoznamu exekutíva, ktorý je pravdepodobne najvhodnejší na nahradenie Scotta Stubera, šéfa filmového oddelenia Netflixu, ktorý oznámil svoj odchod v januári.

Bailey bol angažovaný do Disney ako prezident produkcie v roku 2010 a bol hlavnou silou pri realizácii stratégie posunu od originálnych filmov k zamere na prepracovanie animovaných klasík spoločnosti do hraného spracovania. Bol to prístup, ktorý sa ťažko zavrhoval, s mnohými úspechmi a niektoré sa stali miliardovými blockbusterami vrátane filmov Kráska a zviera, Aladin a Leví kráľ.

Bailey si vybudoval svoje meno ako partner s Benom Affleckom a Mattom Damonom v rámci ich spoločnej značky LivePlanet, pôsobil ako producent na režijnej prvotine Afflecka, cenenej trilerovej dráme Gone, Baby, Gone z roku 2007.

Viac informácií bude nasledovať.

Zdroj: The Hollywood Reporter