Skip to main content

Dan Levy ako trúchliaci vdovec vo filme ‘Good Grief’

Dan Levy, spoluvytvárca seriálu “Schitt’s Creek”, čelí v traileri pre Netflixov film Good Grief osobnej strate a žiaľu, ktorému sa snažil vyhnúť. Levy je scenáristom, režisérom a zároveň aj hlavným predstaviteľom.

O filme

Levy hrá postavu Marca Dreyfusa, ktorého spokojný život v Londýne po smrti jeho matky s jeho extrovertným manželom Oliverom, ktorého stvárňuje Luke Evans, náhle končí smrťou Olivera. Marcov svet sa obráti naruby a spolu so svojimi dvoma najlepšími priateľmi, ktorých hrajú Ruth Negga a Himesh Patel, sa vydáva na víkend samoobjavovania do Paríža, aby odhalili ťažké pravdy, ktorým museli čeliť.

„Môj manžel oficiálne zomrel dnes pred rokom. Pre tak perfekcionistickú osobu zanechal za sebou pekelný neporiadok,“ vyhlasuje v traileri zronený Marc.

Premiéra a produkcia

Film Good Grief, ktorý sa zaoberá témami priateľstva a straty, a Marcovými pokusmi pokračovať životom po smrti jeho manžela, predstavuje Levyho preskok z televízie do filmov a jeho debut ako scenáristu a režiséra celovečerného filmu. V Netflixe sa objavia aj Celia Imrie, David Bradley, Arnaud Valois, Emma Corrin a Kaitlyn Dever.

Good Grief je prvým projektom z dohody o filmoch a televízii medzi Netflixom a Levyho produkčnou spoločnosťou Not a Real Production Company. Levy film produkuje spolu s Megan Zehmer, Stacey Snider, Kate Fenske a Debra Hayward. Snider a Caroline Levy sú výkonnými producentmi.

Film príde do vybraných kín 29. decembra 2023, predtým ako bude spustený na Netflix 5. januára 2024.