Skip to main content

Film Colette je súčasťou videohry Medal of Honor: Above and Beyond

Krátky dokumentárny film Colette, ktorý odpremiéroval vo VR hre Medal of Honor: Above and Beyond získal Cenu Akadémie (Oscar) za najlepší krátky dokumentárny film. Na tvorbe filmu spolupracovali Oculus Studios, Respawn Entertainment (Electronic Arts) a The Guardian. Je to prvýkrát v histórii, čo projekt z videoherného priemyslu získal Oscara.

Vo filme Colette, ktorý režíroval Anthony Giacchio účinkuje odbojárka Colette Marin-Catherinová, ktorá sa zúčastnila na francúzskom hnutí Résistance. Sleduje jej návrat do Nemecka prvýkrát od konca druhej svetovej vojny a návštevu koncentračného tábora, v ktorom Nemci zabili jej brata. Dokumentárny film si môžete pozrieť v 2D, či už pozeráte v aplikácii Oculus alebo na inom zariadení.

Oscar pre hrdinku Colette

„Skutočnou hrdinkou príbehu je Colette, ktorá sa dokázala podeliť o svoj príbeh so silou a integritou,“  uviedol šéf produkcie Oculus Studios Mike Doran. „Ako môžeme vidieť vo filme, odpor si vyžaduje veľa odvahy, ale čeliť svojej minulosti môže byť ešte ťažšie. To, že sa s nami Colette podelila o svoj príbeh a dovolila ho zdokumentovať pre ďalšie generácie je prejavom obrovskej odvahy a dôvery. Dúfame, že tento film a jeho dosah znamená, ako hovorí Colette, že spomienka na Jean-Pierra a ostatných odbojárov sa nestratí v „Noci a hmle“ koncentračného tábora Dora.“

“Hovorí sa, že byť len nominovaný je obrovskou poctou a je to skutočne pravda. A vyhrať je nádherný pocit. Sme poctení týmto uznaním od Akadémie filmových umení a vied a chceli by sme poďakovať aj ostatným nominovaným. Stáť vedľa vás je privilégiom.”

Hra Medal of Honor: Above and Beyond nezožala veľký úspech. Veľa recenzentov zdôrazňovalo jeho obrovské systémové požiadavky a jej veľkosť 170 GB, ktorej veľkou časťou sú rozsiahle historické a dokumentárne zábery. Je možné, že vďaka výhre Oscara získa tento projekt viac pozornosti.

colette oscar

Film Colette s cenou Oscar si môžete pozrieť zadarmo na YouTube, Oculus TV alebo The Guardian

Titulný obrázok: theverge.com

Summary
Colette: Oscar pre herné štúdio za krátky dokumentárny film
Article Name
Colette: Oscar pre herné štúdio za krátky dokumentárny film
Description
Krátky dokumentárny film Colette, ktorý odpremiéroval vo VR hre Medal of Honor: Above and Beyond získal Cenu Akadémie (Oscar) za najlepší krátky dokumentárny film.
Author
Publisher Name
uploading.sk
Publisher Logo