Skip to main content

Po tom, ako kolaps FTX viedol k finančným problémom pre materskú spoločnosť CoinDesk, si tento web o kryptomene našiel nového vlastníka. Bullish, kryptomenová burza, ktorú vedie bývalý prezident New Yorkskej burzy Tom Farley, kúpila celý web v rámci neprezrazeného obchodu za hotovosť, ako prvá informovala The Wall Street Journal.

Akvizícia nebude mať vplyv na existujúci manažérsky tím CoinDesk, keďže médium bude fungovať „ako nezávislá dcérska spoločnosť v rámci spoločnosti Bullish“. CoinDesk tiež spustí redakčný výbor vedený bývalým šéfredaktorom Wall Street Journal Mattom Murrayom.

Kým samotný CoinDesk prvýkrát odhalil dieru v bilancii FTX minulý november, následky spôsobili problémy jeho materskej spoločnosti, Digital Currency Group (DCG). DCG je kapitálová spoločnosť zameraná na kryptomeny, ktorá získala CoinDesk v roku 2016 za 500 000 dolárov. Subsidiárna pôžičková spoločnosť DCG, Genesis, však mala finančné prostriedky viazané vo FTX, čo viedlo k jej kolapsu. Genesis zažaloval DCG v septembri v snahe získať späť nezaplatené pôžičky vo výške 620 miliónov dolárov. Na DCG a Genesis tiež podala žalobu generálna prokurátorka štátu New York Letitia James s tvrdením, že spoločnosti uviedli investory v omyl a spôsobili stratu viac ako 1 miliardy dolárov.

2/ Som neuveriteľne hrdý na rast a rozvoj CoinDesk za posledných sedem rokov a jeho premeny na ocenené mediálne a eventové spoločnosti a najdôveryhodnejšiu informačnú platformu pre digitálne aktíva

Tešíme sa, ako Bullish posunie CoinDesk na ďalšiu úroveň

— Barry Silbert (@BarrySilbert) 20. novembra 2023

Barry Silbert, zakladateľ DCG, píše na X (bývalý Twitter) , že CoinDesk bol jednou z „najlepších investícií spoločnosti vôbec“, s tým, že je „neuveriteľne hrdý na rast a rozvoj CoinDesk za posledných sedem rokov a jeho premenu na ocenené mediálne a eventové spoločnosti“.

CoinDesk informoval o tejto novinke, ale jeho správa nepotvrdila akvizíciu. Ako poznamenáva Journal, CoinDesk začal skúmať potenciálny predaj v januári a v auguste prepustil asi 16 percent zamestnancov.

„S jeho uznávaným redakčným pokrytím, špičkovými udalosťami a trhovým vedúcim dátami a indexmi CoinDesk naďalej formuje globálne krypto a blockchainové ekosystémy“, hovorí Farley vo vyhlásení. „Bullish okamžite inžektuje kapitál do niekoľkých najzaujímavejších rastových iniciatív CoinDesk, ktoré napomôžu spusteniu nových služieb, udalostí a produktov.“

Bullish je tiež vo hre o kúpu zvyškov FTX, čo tento mesiac skôr informoval Journal, čo by potenciálne umožnilo spoločnosti oživiť bankrotujúcu burzu.

Aktualizácia 20. novembra, 10:20AM ET: Pridané vysvetlenie, že DCG Genesis mala finančné prostriedky viazané vo FTX.