Skip to main content

Stavba bazénov na pozemkoch s rodinným domom je u nás stále populárnejšou záležitosťou. Pomocou bazéna ľahko vytvoríte jedinečné miesto na relax, ktoré si počas letných mesiacov do sýtosti užije celá vaša rodina. Aby ste s bazénom ale nemali viac starostí ako radostí, je dôležité dobre si vybrať a návrh bazéna prispôsobiť zamýšľanému využitiu. Tentoraz sa zameriame na veľmi častú voľbu, ktorou sú fóliové rodinné bazény s nízkymi nárokmi na údržbu.

Ak ste sa rozhodli pre stavbu bazéna, čaká na vás séria rozhodnutí. Vybrať si totiž môžete od tých najjednoduchších sezónnych bazénov až po bazény zapustené do zeme, ktoré sa stanú plnohodnotnou súčasťou vášho pozemku, prípadne rodinného domu. Pred samotným výberom bazéna je vhodné zadefinovať si vaše požiadavky. Rozmyslite si, do akej miery sa chcete o bazén starať, aké sú možnosti vášho pozemku a tiež, či chcete bazén využívať sezónne alebo celoročne.

Pre naozaj plnohodnotný zážitok sa oplatí výber plnohodnotného zapusteného bazéna. Akékoľvek nafukovacie bazény sú len dočasným a nie veľmi použiteľným riešením na kúpanie. Na druhej strane, mnohí ľudia sa obávajú vysokých stavebných nákladov zapusteného bazéna a tiež jeho následnej údržby. To však vôbec nemusíte, ak si vyberiete správne, ušetríte nielen peniaze, ale aj svoj čas a námahu.

rodinný fóliový bazén

Rodinný fóliový bazén

Prečo sú fóliové bazény také populárne?

Medzi najobľúbenejšiu voľbu patria už niekoľko rokov rodinné fóliové bazény. Vyznačujú sa celým radom výhod, od relatívne lacnej realizácie cez široké možnosti prispôsobenia konkrétnemu pozemku až po jednoduchú a cenovo dostupnú údržbu. Zjednodušene môžeme uviesť, že ide o bazény zapustené do zeme, ktoré sú opláštené špeciálnou fóliou. Ide o veľmi rozšírený typ bazénov, ktorý si svoje uplatnenie nachádza ako v exteriéroch, tak aj v interiéroch.

Dôvodov, pre ktoré sú fóliové rodinné bazény stále obľúbenejšie, je hneď viacero. V prvom rade sú to pomerne nízke náklady na realizáciu. Pri stavbe tohto typu bazén stačí vykonať základné výkopové práce, dodávaný bazén je už pripravený na montáž všetkého príslušenstva, pričom aj jeho samotná montáž je celkom jednoduchou záležitosťou. Celková cena realizácie sa tak dokáže udržať na veľmi priaznivej hodnote.

foliovy bazen

Fóliový bazén

Fóliové rodinné bazény sa ale môžu pochváliť aj ďalšími vlastnosťami. Vyznačujú sa dlhou životnosťou, ktorá je spravidla odhadovaná na vyše 30 rokov. Počítať môžete tiež s odolnosťou a farbostálosťou materiálu. Fóliové bazény sú zároveň vhodné aj z pohľadu údržby, v podstate sa totiž stačí starať len o kvalitu vody. Fólie, z ktorých sú tieto bazény vyhotovené, majú tiež protiplesňovú úpravu.

Na záver dodajme, že vrásky si nemusíte robiť ani pri prípadných opravách. Akékoľvek nedostatky fólie je možné opraviť rýchlo a jednoducho.


Zdroj: https://bazenservis.sk/